Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
04.07 UFI Group zapowiedziało nowość, którą zaprezentuje na ważnych targach branżowych 04.07 Mototechnika kończy współpracę z dystrybutorem części 04.07 Jak dobierać płyn katalityczny? Pytamy eksperta. 03.07 Castrol EDGE to najbardziej zaawansowana linia olejów silnikowych firmy 03.07 Systemy pompy ciepła, wymiana sprężarki i płukanie układu

Czujniki

Jak (nie) szukać lokalu – historia pewnego warsztatu

Szukanie lokalu nadającego się do prowadzenia warsztatu samochodowego może stanowić nie lada wyzwanie. Oprócz znalezienia odpowiedniego miejsca trzeba też przemyśleć cały proces przewożenia elementów warsztatu, a także samochodów rozebranych niekiedy na części pierwsze. Inną kwestią są umowy z właścicielami, a raczej ich przełożenie na rzeczywistość…

Nowości w ofercie SKV

Marka SKV rozbudowała swoje portfolio o nowości w grupach produktowych takich jak podnośniki szyb, pompy vacum czy czujniki temperatury spalin.

Marcowe szkolenia IC

45 pozycji znalazło się na liście szkoleń przygotowanych dla mechaników zajmujących się naprawą samochodów osobowych. Wśród nich wyróżnić można prezentacje dotyczące naprawy i diagnostyki takich elementów, jak sprzęgła, klimatyzacja, hamulce i wiele innych.

Pompa wody mechaniczna i załączana. Czy można stosować je zamiennie?

Pompa wody to zazwyczaj integralny element układu rozrządu, który podlega okresowej wymianie. W samochodach występują dwa jej rodzaje: mechaniczna oraz załączana, wyposażona w czujnik temperatury. Czy można stosować je zamiennie i jak wygląda procedura montażowa? Okazuje się, że możliwości są różne.

Montaż haka holowniczego a działanie układu ESP

Montaż haka holowniczego to zabieg, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Oprócz instalacji metalowej ramy wraz z zaczepem kulowym, związany jest także z ingerencją w instalację elektryczną pojazdu, co realizowane jest za pomocą dedykowanej wiązki. Nie każdy jednak wie, że instalacja haka holowniczego w najnowszych samochodach wpływa na działanie układu ESP. Coraz częściej producenci pojazdów […]

Przepływ powietrza zbyt niski lub zbyt wysoki

Świeci się lampka kontrolna silnika. Czy przyczyną jest czujnik przepływu powietrza? Masa powietrza jest za duża lub za mała? Albo być może sklejony jest zawór EGR? Znajdziesz tu możliwe przyczyny.

Utrudniony rozruch Mazdy MX 5 – przyczyna

Mazda MX 5 to bardzo popularny, dwumiejscowy samochód sportowy, który doczekał się już czterech generacji. Opisywany w tym artykule model, to MK2, który znajduje się w eksploatacji, jednak sprawia problemy związane z utrudnionym rozruchem po dłuższym postoju, w tym przypadku związanym z okresem zimowym. W samochodzie wymieniono świece zapłonowe i filtr powietrza.

Lutowe nowości w ofercie SKV

Marka SKV wprowadziła nowe referencje wśród czujników poziomu oleju, czujników skrętu i zacisków hamulca.

Ta grupa podzespołów jest jedną z najważniejszych w rozwoju współczesnej motoryzacji. Samochody starszej generacji nie korzystały z czujników, z czasem w nowoczesnych modelach pojawiało się ich kilka, obecnie w przypadku pojazdów segmentu premium mówimy już o kilkuset czujnikach, zamontowanych na pokładzie. Czujniki ciśnienia, temperatury, położenia wału czy parkowania są najczęściej poszukiwane przez mechaników i kierowców. W tej kategorii znajdziesz informacje techniczne na temat czujników, instrukcje ich demontażu i montażu, poznasz ich aktualną ofertę rynkową.