Klimatyzacja samochodowa nie działa? Do kogo z tym problemem?

25 czerwca 2014, 23:09

Kiedyś w upalne lato próbowaliśmy ręcznie „regulować” temperaturę wewnątrz pojazdu. Za pomocą korbki, szyby samochodowe wędrowały to do góry, to na dół. Staraliśmy się stworzyć sobie idealne warunki do jazdy. W ten sposób byliśmy w stanie wpłynąć nieznacznie na temperaturę, ale już wilgotność powietrza nie była możliwa do „ustawienia”. Dodatkowo w wyniku przewiewu niejednokrotnie dochodziło do infekcji gardła, zapalenia ucha, o rozwichrzonej czuprynie nie wspominając (i oczywiście zimnym łokciu…).

Kilkanaście dni temu boleśnie przypomniałem sobie o tych czasach, gdy klimatyzacja w moim aucie przestała działać akurat w trakcie pierwszych upalnych dni tego roku. To dość powszechna sytuacja. Pierwsze pytanie, które musiałem sobie zadać to: „do kogo mam się z tym problemem zwrócić? Ile to kosztuje? Czy naprawiać, czy pozostawić auto w wersji z tzw. „klimatyzacją do nabicia” (sformułowanie żywcem wyjęte z ofert sprzedaży aut z najczęściej uszkodzonym układem), co z powodów kosztów zdarza się wciąż często.

Jeszcze niedawno, takiej naprawy podejmowały się tylko specjalistyczne warsztaty. Dzisiaj prawie 70% ogólnych warsztatów deklaruje gotowość (lub choćby zainteresowanie) naprawą układu klimatyzacji. Jednak problemem wciąż pozostaje dostępność elementów układu w powszechnie akceptowalnych cenach.

A właśnie taką ofertę przedstawia HC Cargo, marka znana jako referencyjna w dziedzinie elektromechaniki – rozruszników, alternatorów i części do nich, dzisiaj część koncernu Bosch.
Firma od kilku lat, konsekwentnie poszerza swoją ofertę elementów układu klimatyzacji, mocno akcentując w swojej ofercie atrakcyjność cenową – optimum jakości i ceny – adresując ją do rynku właścicielu aut kilkuletnich.

Faktem jest, że jak każdy układ działający pod obciążeniem mechanicznym oraz termicznym, tak i układ klimatyzacji podlega zużyciu i awariom. Od kilku lat, wraz z upowszechnieniem się klimatyzacji i stałą presją producentów na obniżanie kosztu wytworzenia auta, obserwowany jest spadek trwałości nawet oryginalnych elementów (w wyniku tzw. „zaplanowanego starzenia”, producenci ograniczają czas trwałości elementów, aby wymusić na konsumencie zakup nowego produktu).

Uboga oferta rynkowa elementów zamiennych układów klimatyzacji, drogie części oryginalne w odniesieniu do wartości rynkowej samochodów używanych, kiepska dostępność części – wszystko to niejednokrotnie utrudniało i zniechęcało właścicieli samochodów, do podjęcia trudu przywracania im sprawności  – problem identyczny z tym, przed którym niedawno osobiście stanąłem. Tymczasem warto uświadomić sobie, że istnieją zasadniczo dwa źródła awarii:

 1. Nieprawidłowo wykonana naprawa powypadkowa (mój przypadek)
 2. Nieprawidłowo eksploatowany i serwisowany układ klimatyzacji

W ramach naprawy układu klimatyzacji najczęściej poszukiwany jest skraplacz (nieprawidłowe naprawy powypadkowe i korozja), i kompresor (nieprawidłowa eksploatacja i serwisowanie oraz ciągły charakter pracy w nowej generacji sprężarek) oraz osuszacz (powinien być zawsze wymieniany w komplecie a często jest pomijany), rzadziej zawór rozprężny i czujniki ciśnienia, a zdecydowanie najrzadziej parownik. Wszystko to znajdziecie, w ofercie  HC-CARGO. Do tego elementy eksploatacyjne – oleje i barwniki, środki do czyszczenia i dezynfekcji parowników – łącznie 3000 referencji z zakresu tylko klimatyzacji.

Wszystko to, w rozsądnych cenach z codzienną dostawą – szczegóły oferty wraz z wyszukiwarką elementów, znajdziecie Państwo tu: www.hc-cargo.com (możliwość samodzielnej rejestracji, jako klienta)

Zobacz produkty HC-CARGO do układu klimatyzacji

Podejmując współpracę z firmą HC-CARGO, klient zyskuje na wielu płaszczyznach, przede wszystkim:

 • ma kontakt z doświadczoną firmą, liderem europejskim w sprzedaży elementów układu klimatyzacji, układu ładowania oraz rozruchowego,
 • otrzymuje gwarantowaną wysoką zdatność, poddaną kontroli jakości w Esbjerg i popartą badaniami produktów,
 • otrzymuje dostęp do bogatej oferty zabezpieczającej 95% parku maszynowego,
 • otrzymuje wyjątkową dostępność towaru, szybką realizację zamówienia, bezpłatny transport w przypadku zamówienia kompresora oraz/ lub innych części przy kwocie powyżej 500PLN netto,
 • otrzymuje fachową obsługę, doradztwo, porady techniczne,
 • otrzymuje bezpłatny dostęp do przejrzystych, aktualnych katalogów w wersji drukowanej oraz elektronicznej,
 • otrzymuje instrukcję montażu, dołączoną do każdej, nowej sprężarki układu klimatyzacji,
 • otrzymuje elementy solidnie zabezpieczone przed wilgocią, kurzem, korozją, uszkodzeniami mechanicznymi na czas transportu,
 • otrzymuje dostęp do informacji związanych z nowościami, tendencjami, zmianami w branży motoryzacyjnej związanej z układem rozruchowym, ładowania oraz klimatyzacji stosowanych w pojazdach samochodowych.

Od kilku lat HC-CARGO odnotowuje dynamiczny wzrost sprzedaży kompresorów i części do układów klimatyzacji samochodowej. Miesiąc w miesiąc oferta firmy jest poszerzana o nowe podzespoły i w chwili obecnej pokrywa około 95% zapotrzebowania rynku aut osobowych i ciężarowych oraz maszyn w Polsce (szczegóły oferty dostępne na stronie www.hc-cargo.com).

HC-CARGO (Grupa Bosch) to doświadczony lider europejskiego rynku części zamiennych, wyspecjalizowany w doborze oraz sprzedaży zamiennych elementów elektromechanicznych do wszelkiego rodzaju pojazdów w ruchu lądowym. Firma z centralą w duńskim Esbjerg, z powodzeniem działa od pięćdziesięciu lat na rynkach takich jak: duński, niemiecki, angielski, francuski, włoski, polski, skandynawski, krajów Beneluksu i wielu innych. Polski oddział mieści się w Poznaniu, przyjmuje zamówienia internetowo i codziennie i dostarcza swoim klientom zamawiany towar na terenie całego kraju.

Szczegóły oferty firmy dostępne pod numerem telefonu 618400940, lub u lokalnego przedstawiciela handlowego HC-CARGO:

Przedstawiciel

Obszar działania

Nr telefonu

Roman Osinowski

Rejon WSCHÓD (woj. mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie)

510 295 425

Piotr Modelski

Rejon PÓŁNOC (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, podlaskie, zachodniopomorskie)

510 295 424

Daniel Mazurkiewicz

Rejon POŁUDNIE (woj. Małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, opolskie, dolnośląskie)

501 048 105

Aleksander Sałach

Rejon ZACHÓD (woj. Wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie)

501 048 059

W ofercie firmy oprócz kompresorów klimatyzacji i części układów klimatyzacji, znajdują się także: alternatory i rozruszniki oraz najbogatsza na rynku oferta części do nich, ponadto narzędzia, akcesoria, smary, oleje, oświetlenie i wiele innych. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.hc-cargo.com i rejestrowania się.

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł sponsorowany HC Cargo. Autorzy: Paulina Dubert, Krzysztof Grabowski

Dowiedz się więcej

Nowości produktowe HC-CARGO (W.24)
Nowości produktowe HC-CARGO (W.24)

W ofercie HC-CARGO pojawiły się trzy nowe skraplacze klimatyzacji. Są one przeznaczone do Opla Omega, Forda Rangera oraz Volvo C70, S70 i V70. Nowe części układu klimatyzacji są przeznaczone do: 260726 – Opel Omega 2.0, 2.5, 3.0 (03.94; 02.01) 260763 – Ford Ranger (05.06;-) 260902 – Volvo C70, S70, V70   Zobacz nowości w ofercie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!