Reflektory LED najnowszej generacji zostały opracowane przez HELLA we współpracy z Porsche

11 sierpnia 2023, 12:38

Nowoczesne technologie w motoryzacji obejmują każdy element samochodu, od silnika i układu napędowego przez urządzenia zapewniające komfort podróży aż po nowoczesne reflektory LEDowe. Produkt opracowany przez HELLA i Porsche opiera się na technologii Matrix LED.

Wysokiej rozdzielczości reflektor LED do Porsche Cayenne

HELLA i Porsche, w ścisłej współpracy, wprowadzili na rynek pierwszy na świecie reflektor o wysokiej rozdzielczości oparty na technologii Matrix LED. Dzięki ponad 32 000 indywidualnie sterowanych pikselom na każdy reflektor – technologia oświetlenia samochodowego została wzniesiona na zupełnie nowy poziom. Cyfrowy system reflektorów SSL | HD jest teraz dostępny po raz pierwszy w nowym Porsche Cayenne jako opcjonalne wyposażenie dodatkowe.

Zaawansowane funkcje reflektorów nowej generacji

W porównaniu z konwencjonalnymi reflektorami – przestrzeń wymagana na moduł światła została zmniejszona nawet o 75 procent. System reflektorów o wysokiej rozdzielczości realizuje nie tylko dalsze ulepszenia już dostępnych funkcji, takich jak adaptacyjne, nieoślepiające światła drogowe, ale także najbardziej wymagające nowe funkcje oświetleniowe. Dla przykładu, na autostradzie lub na wąskich objazdach robót drogowych optymalny pas ruchu może być dynamicznie rzutowany na drogę, aby zapewnić kierowcy dodatkowe wsparcie w bezpiecznym prowadzeniu pojazdu.

— Dzięki naszemu cyfrowemu systemowi reflektorów SSL | HD zapewniamy użytkownikowi końcowemu najlepszą widoczność w każdej sytuacji na drodze. W ten sposób aktywnie zwiększamy bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dodatkowo zwiększamy komfort jazdy — mówi dyrektor zarządzający ds. Oświetlenia w Hella, Yves Andres.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!