VARTA na poznańskich finałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

5 kwietnia 2023, 13:38

Podczas finałów XII Mistrzostw Mechaników w Poznaniu swoją wiedzą o akumulatorach, ich diagnostyce, eksploatacji i montażu dzielili się eksperci VARTA.

Trzy dni rywalizacji, wielkich emocji i pozytywnej energii. Konkurencje praktyczne dotyczące akumulatorów były obecne niemal w każdej kategorii Mistrzostw i dotyczyły m.in doboru  podstawowego i pomocniczego akumulatora do konkretnego pojazdu przy wykorzystaniu platformy VARTA Partner Portal, adaptacji akumulatora i jego kodowania w pojeździe czy prawidłowego ładowania akumulatorów przy użyciu zewnętrznego źródła prądu. A młodzi mechanicy pojazdów ciężarowych mieli za zadanie wyliczyć zapotrzebowanie na energię elektryczną ciężarówki w momencie, gdy kierowca przebywa na parkingu podczas pauzy weekendowej.

Z roku na rok zaangażowanie i poziom wiedzy uczestników jest coraz wyższy. Możemy być pewni, że ci młodzi ludzie będą najwyższej klasy profesjonalistami i doskonałymi fachowcami w swoim zawodzie.

Poza konkurencjami na stoisku VARTA można było zapoznać się z produktami i usługami a także porozmawiać ze specjalistami o trendach w branży akumulatorowej i nowościach w ofercie.

Wszyscy obserwujemy dynamiczny rozwój pojazdów hybrydowych (MHEV, PHEV) i elektrycznych (BEV), w których poza akumulatorem wysokiego napięcia istotna rolę odgrywa akumulator 12V. Odpowiada on za aktywację układu wysokiego napięcia, stabilizację napięcia podczas jazdy, zasilanie odbiorników, sterowników, czujników, gdy układ wysokiego napięcia jest odłączony. Akumulatory 12V stanowią także stabilne i bezpieczne źródło zasilania funkcji awaryjnych czy serwisowych. Dlatego też montaż akumulatora o odpowiedniej wydajności czy żywotności jest niezwykle istotny dla zachowania prawidłowej pracy całego układu elektrycznego.

W związku z tym  VARTA wprowadziła do oferty serię akumulatorów o oznaczeniu xEV dedykowaną zarówno do systemu start-stop, jak i do pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Na chwilę obecną nowe portfolio zapewnia pokrycie 97% rynku, a wkrótce zostanie rozszerzone o dodatkowe typy. Dzięki temu VARTA zapewnia akumulatory do każdego poziomu elektryfikacji pojazdów. Nowe akumulatory VARTA AGM składają się w 90% z ołowiu pochodzącego z recyklingu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!