BYD i Castrol podpisują umowę o współpracy strategicznej

22 sierpnia 2022, 14:09

Castrol i BYD, jeden z największych chińskich producentów samochodów elektrycznych wyposażonych w akumulatory (BEV), podpisały trzyletnią umowę o współpracy strategicznej.

Firma BYD sprzedała w zeszłym roku ponad 600 000 samochodów BEV+, planuje zwiększyć tę wartość do miliona sztuk w 2022 r. i promuje eksport do ponad 60 krajów. Firma BYD (Chiny) będzie korzystać z zaawansowanych e-płynów Castrol ON w swojej rozbudowywanej gamie samochodów elektrycznych. Umowa opiera się na już istniejących porozumieniach w zakresie pierwszego zalania i olejów używanych do serwisowania, które zostały zawarte w ubiegłym roku.

Na mocy najnowszej umowy BYD będzie oficjalnie rekomendować oleje przekładniowe Castrol ON do swojej flagowej serii samochodów elektrycznych Han. Średni elektryczny sedan, o zasięgu do 605 kilometrów, jest jednym z najpopularniejszych samochodów z napędem plug-in w Chinach — od jego wprowadzenia na rynek w 2020 r. zostało sprzedanych ponad 150 000 sztuk. Wspólna działalność marketingowa obu firm będzie się koncentrowała na pokazaniu zalet produktów Castrol ON w Chinach.

Firma BYD (Chiny) była pierwszym globalnym producentem samochodów, który wprowadził produkty do samochodów elektrycznych Castrol ON w swojej działalności na rynku wtórnym. Miało to miejsce w styczniu 2021 r. Umowa o współpracy przewiduje również promowanie przez firmę BYD wykorzystania e-oleju przekładniowego Castrol ON w samochodach NEV marki biorących udział w rajdowych mistrzostwach Chin (CRC).

– Castrol i BYD (Chiny) współpracują już od dawna, a nowa umowa stanowi kolejny ważny etap rozwoju działalności Castrol w zakresie samochodów elektrycznych w Chinach. Ta strategiczna współpraca z firmą BYD (Chiny) pomoże nam wykorzystywać nadarzające się okazje w branży samochodów elektrycznych – zarówno w zakresie zalania fabrycznego, jak i używania produktów do serwisowania, by jeszcze bardziej umacniać silną pozycję Castrol na rynku samochodów elektrycznych w Chinach – mówi Mike Zhang, wiceprezes spółki Castrol China,.

– Ta umowa o strategicznej współpracy jest ważnym punktem zwrotnym w procesie wprowadzania na rynek naszych zaawansowanych e-płynów Castrol ON. W związku z przejściem na samochody elektryczne w celu tworzenia bardziej ekologicznej przyszłości główni producenci samochodów, tacy jak firma BYD, oraz ich klienci mają dostęp do wysokiej jakości e-płynów, które zwiększają osiągi i wytrzymałość samochodów elektrycznych – mówi Sumeet Wadhwa, dyrektor ds. samochodów elektrycznych i rozwoju marketingu Castrol.

– Firma BYD (Chiny) jako pierwsza wprowadziła e-płyny Castrol ON na rynku posprzedażowym w styczniu 2021 r., a teraz oficjalnie rekomendujemy zastosowanie olejów przekładniowych tej marki do naszego luksusowego, flagowego sedana Han. Zbliża się koniec produkcji samochodów z silnikami spalinowymi, a my jesteśmy przekonani, że współpraca z Castrol pomoże w przyśpieszeniu wprowadzenia samochodów elektrycznych na całym świecie – komentuje Zikai Gao, dyrektor zarządzający, globalny wydział obsługi posprzedażowej BYD.

Oferta Castrol ON obejmuje oleje przekładniowe, płyny chłodzące oraz smary, które wspierają upowszechnianie się pojazdów elektrycznych.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!