BYD i Castrol podpisują umowę o współpracy strategicznej

22 sierpnia 2022, 14:09

Castrol i BYD, jeden z największych chińskich producentów samochodów elektrycznych wyposażonych w akumulatory (BEV), podpisały trzyletnią umowę o współpracy strategicznej.

Firma BYD sprzedała w zeszłym roku ponad 600 000 samochodów BEV+, planuje zwiększyć tę wartość do miliona sztuk w 2022 r. i promuje eksport do ponad 60 krajów. Firma BYD (Chiny) będzie korzystać z zaawansowanych e-płynów Castrol ON w swojej rozbudowywanej gamie samochodów elektrycznych. Umowa opiera się na już istniejących porozumieniach w zakresie pierwszego zalania i olejów używanych do serwisowania, które zostały zawarte w ubiegłym roku.

Na mocy najnowszej umowy BYD będzie oficjalnie rekomendować oleje przekładniowe Castrol ON do swojej flagowej serii samochodów elektrycznych Han. Średni elektryczny sedan, o zasięgu do 605 kilometrów, jest jednym z najpopularniejszych samochodów z napędem plug-in w Chinach — od jego wprowadzenia na rynek w 2020 r. zostało sprzedanych ponad 150 000 sztuk. Wspólna działalność marketingowa obu firm będzie się koncentrowała na pokazaniu zalet produktów Castrol ON w Chinach.

Firma BYD (Chiny) była pierwszym globalnym producentem samochodów, który wprowadził produkty do samochodów elektrycznych Castrol ON w swojej działalności na rynku wtórnym. Miało to miejsce w styczniu 2021 r. Umowa o współpracy przewiduje również promowanie przez firmę BYD wykorzystania e-oleju przekładniowego Castrol ON w samochodach NEV marki biorących udział w rajdowych mistrzostwach Chin (CRC).

– Castrol i BYD (Chiny) współpracują już od dawna, a nowa umowa stanowi kolejny ważny etap rozwoju działalności Castrol w zakresie samochodów elektrycznych w Chinach. Ta strategiczna współpraca z firmą BYD (Chiny) pomoże nam wykorzystywać nadarzające się okazje w branży samochodów elektrycznych – zarówno w zakresie zalania fabrycznego, jak i używania produktów do serwisowania, by jeszcze bardziej umacniać silną pozycję Castrol na rynku samochodów elektrycznych w Chinach – mówi Mike Zhang, wiceprezes spółki Castrol China,.

– Ta umowa o strategicznej współpracy jest ważnym punktem zwrotnym w procesie wprowadzania na rynek naszych zaawansowanych e-płynów Castrol ON. W związku z przejściem na samochody elektryczne w celu tworzenia bardziej ekologicznej przyszłości główni producenci samochodów, tacy jak firma BYD, oraz ich klienci mają dostęp do wysokiej jakości e-płynów, które zwiększają osiągi i wytrzymałość samochodów elektrycznych – mówi Sumeet Wadhwa, dyrektor ds. samochodów elektrycznych i rozwoju marketingu Castrol.

– Firma BYD (Chiny) jako pierwsza wprowadziła e-płyny Castrol ON na rynku posprzedażowym w styczniu 2021 r., a teraz oficjalnie rekomendujemy zastosowanie olejów przekładniowych tej marki do naszego luksusowego, flagowego sedana Han. Zbliża się koniec produkcji samochodów z silnikami spalinowymi, a my jesteśmy przekonani, że współpraca z Castrol pomoże w przyśpieszeniu wprowadzenia samochodów elektrycznych na całym świecie – komentuje Zikai Gao, dyrektor zarządzający, globalny wydział obsługi posprzedażowej BYD.

Oferta Castrol ON obejmuje oleje przekładniowe, płyny chłodzące oraz smary, które wspierają upowszechnianie się pojazdów elektrycznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!