Producenci i dystrybutorzy części w obliczu koronawirusa – wyniki ankiety

23 marca 2020, 13:22

Nie ulega wątpliwości, że skutki sytuacji związanej z epidemią koronawirusa będą odczuwalne dla branży produkcji i handlu częściami motoryzacyjnymi. Aktualną skalę problemu pokazują wyniki naszych ankiet, w których udział wzięli producenci oraz dystrybutorzy części.

Zarówno przedstawicieli producentów, jak i dystrybutorów i hurtowni części poprosiliśmy w pierwszym pytaniu ankiety o ocenę ogólną negatywnych skutków wpływu epidemii wirusa na ich firmy (1 – brak negatywnych skutków, 10 – bardzo poważny kryzys). W przypadku producentów części, średnia zebranych ocen to 6,9, bardzo podobnie było w przypadku dystrybutorów, gdzie średni wynik to 7,0.

Pozostałe wyniki ankiet przedstawiamy osobno dla producentów i dystrybutorów części. Ze względu na chęć jak najszybszego podzielenia się rezultatami badania, nasz komentarz przy wykresach ograniczamy do minimum:

Zobacz wyniki ankiety dla producentów części i wyposażenia warsztatów

Zobaczy wyniki ankiety dla dystrybutorów i hurtowni części motoryzacyjnych

 

Wyniki naszej ankiety dla warsztatów dotyczącej sytuacji związanej z koronawirusem można znaleźć tutaj

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

PPiotr, 24 marca 2020, 9:24 2 0

Tak się spodziewałem, prawie połowa dystrybutorów i producentów myśli już o zwolnieniach - nie wiedzą tylko jak długo czekać.

Odpowiedz

Jack, 24 marca 2020, 9:33 4 0

zobacz jakie są spadki w marcu i przewidywania to zrozumiesz dlaczego myślą o tym.

Odpowiedz

Andy, 26 marca 2020, 8:26 2 0

Jeżeli nie będzie pomocy finansowej, zwolnienia z ZUS, odroczenia VAT, wiele firm nie przetrzyma.
Zaliczki na podatek dochodowy trzeba płacić choć wiadomo, że dochody drastycznie spadają. Wszystko co jest głośno mówione to tylko propaganda nie ma żadnej pomocy. Może ktoś napisze czy spotkał się z realną pomocą ze strony Państwa

Odpowiedz

Optymista, 26 marca 2020, 8:16 1 0

Będzie dobrze :)

Odpowiedz