Ekologiczne i niepalne preparaty do czyszczenia hamulców. Czy mają szansę konkurować z tradycyjnymi?

10 kwietnia 2024, 15:28

Na rynek wprowadzone zostały środki do czyszczenia hamulców, których składniki są łatwo bidegradowalne, a areaozol jest całkowicie niepalny. Firma, która je oferuje zapewnia także, że są zupełnie bezpieczne dla lakierów, plastików i gumy.

fot. unsplash.com

Nowa generacja zmywaczy do hamulców

Firma CRC Industries jako pierwsza na świecie wprowadza na rynek wysokowydajne środki do czyszczenia hamulców wspierające zrównoważony rozwój, które stanowią alternatywę dla standardowych preparatów. Formuła zapewniająca łatwą biodegradowalność oraz niepalność nowych środków do czyszczenia hamulców ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne i poprawia bezpieczeństwa użytkowników, gwarantując jednocześnie skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i odtłuszczanie.

Brākleen H2O i Brākleen VOC Free firmy CRC Industries Europe to pierwsze tego typu środki do czyszczenia hamulców na rynku. Te produkty, wspierają zrównoważony rozwój, jak i zapewniają wysoką wydajność. Stanowią dla profesjonalnych warsztatów rzeczywistą alternatywę w zakresie tradycyjnych rozpuszczalników węglowodorowych. Na opakowaniach tych preparatów nie ma żadnych symboli ostrzegawczych, co wskazuje na ich nieszkodliwy skład. Oprócz korzyści dla zdrowia i bezpieczeństwa, nowe środki do czyszczenia hamulców nie wpływają negatywnie na gumy, tworzywa sztuczne i farbę w nadkolach, a także na elementy systemu ABS i innych typów czujników kół.

Opisywane środki to skuteczne rozwiązanie do czyszczenia i odtłuszczania wszystkich części hamulców i sprzęgła, w tym okładzin hamulcowych, cylinderków i innych elementów mechanicznych. Wysoka skuteczność środków zmniejsza potrzebę pełnego demontażu części, redukując czas i wysiłek pracowników warsztatów. Brākleen H2O zapewnia silne działanie odtłuszczające w trudno dostępnych miejscach Jako środek na bazie wody o neutralnym pH, przeznaczony do czyszczenia hamulców, zapewnia on bezpieczne i skuteczne usuwanie oleju, smaru, pyłu hamulcowego, płynu hamulcowego, płynu przekładniowego, stwardniałych osadów i innych zanieczyszczeń. Warto zauważyć, że oferuje on silny strumień sprayu, który usuwa zanieczyszczenia z powierzchni w trudno dostępnych miejscach.

Brākleen VOC Free pomaga poprawić jakość powietrza w miejscu pracy ponieważ nie zawiera szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO), jakie można znaleźć w
typowych rozpuszczalnikowych środkach czyszczących. Oznacza to lepsze warunki pracy dla techników warsztatowych (bez zawrotów i bólów głowy) oraz brak wytwarzania ozonu w warstwie przyziemnej. Brākleen VOC Free to emulgujący w wodzie środek do czyszczenia hamulców z wieloma aktywnymi składnikami, które skutecznie usuwają typowe zabrudzenia i zanieczyszczenia z elementów hamulców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!