Zobacz więcej z oświetleniem warsztatowym od MILWAUKEE®

6 października 2021, 23:18

Firma MILWAUKEE®, znana jest z produkcji wysokiej jakości narzędzi bezprzewodowych dla wielu branż, w tym warsztatów samochodowych czy oponiarskich. W swojej ofercie ma także lampy robocze, którym postanowiliśmy się przyjrzeć. Szeroka gama oferowanych modeli pozwala na dobór urządzeń odpowiednich do specyfiki wykonywanego zadania czy zakresu usług świadczonych przez warsztat. Są wśród nich zarówno ręczne latarki, czołówki jak i podwieszane lampy. Sprawdźmy w szczegółach jakie oświetlenie warsztatowe ma w swojej ofercie MILWAUKEE®.

Oświetlenie osobiste – duża moc w małym rozmiarze

Zacznijmy od przedstawienia latarek. Wybraliśmy dwa modele – kompaktową ręczną latarkę IR PL250 oraz czołówkę IR HL450. Oba modele oferowane przez MILWAUKEE® mają wewnętrzny akumulator, ładowany przez złącze USB. Można to zrobić za pomocą kabla mikro-USB, który został wzmocniony oplotem i wyposażony w metalowe zakończenia odporne na warunki zewnętrze. Obie latarki wykorzystują technologię TRUEVIEW™, dzięki której dostarczają strumień światła bardzo wysokiej jakości.

Ręczna latarka MILWAUKEE® IR PL250 zapewnia 250 lumenów mocy wyjściowej o zasięgu nawet do 100 metrów. Latarka umożliwia pracę w dwóch trybach dla optymalizacji jasności i czasu pracy, który wynosi do 8 godzin. Jest też wyposażona w wskaźnik laserowy, który ułatwia pracę podczas wykonywanych zadań. Ma również zdejmowany metalowy klips, który umożliwia bezpieczne mocowanie do koszuli lub kieszeni spodni oraz ochronną gumową nakładkę, która może służy do trzymania latarki w zębach przy okazjonalnym używaniu jej bez użycia rąk. Została zbudowana tak, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki w miejscu pracy, dlatego posiada stopień ochrony IP67. Zapewnia on bezpieczeństwo przy zanurzeniu w wodzie do głębokości 2 metrów i ochronę przed kurzem.

Natomiast latarka-czołówka IR HL450 emituje 450 lumenów światła, z kilkoma opcjami strumienia do wyboru. Może to być wiązka szerokokątna, punktowa i punktowa/szerokokątna w różnych trybach pracy dla uzyskania optymalnej jasności. Zależnie od trybu pracy urządzenie może pracować od 2.5 do 14 godzin na jednym ładowaniu. Latarka jest przystosowana do pracy zarówno na głowie, jak i na kasku ochronnym, można ją także odłączyć od paska i używać jako światła zadaniowego. Szybkie i łatwe odpięcie zapewni regulowana w 5 pozycjach głowica lampy. Zdejmowany uchwyt na magnes umożliwia korzystanie z latarki bez użycia rąk i łatwe przechowywanie.

Latarka ma stopień ochrony IP54 w zakresie odporności na warunki atmosferyczne i kurz oraz może wytrzymać upadek z wysokości 2 metrów. To sprawia, że może służyć jako świetne wsparcie podczas pracy pod samochodem np. w kanale lub na podnośniku.

Lampy warsztatowe – moc i wydajność

MILWAUKEE® ma w swojej ofercie także większe lampy, które są częścią systemu M12™. Są to model podwieszany M12™ UHL-0, M12™ UCL-0, który służy do oświetlania podwozia, czy M12™ PAL-0, czyli najbardziej kompaktowy reflektor z obrotową głowicą. Wszystkie wykorzystują technologię TRUEVIEW™, dzięki której światło ma optymalną barwę i temperaturę, to zapewnia świetne odwzorowanie kolorów i detali. Całość dopełniają najwydajniejsze akumulatory REDLITHIUM™ zapewniające bardzo długi czas pracy.

Pierwszy model, czyli lampa podwieszana LED M12™ UHL-0, ma ona dwa ustawienia mocy światła. Wysoki to aż 1350 lumenów, a niski 600 lumenów. Lampa została zaprojektowana z myślą o pracy w warunkach warsztatowych, dlatego posiada gumowany uchwyt, który poprawia chwyt. Jest on zbudowany na bazie ramy aluminiowej, dlatego jest lekki i wytrzymały. Lampa ma też przesłonę, która jest wykonana z materiału odpornego na uderzenia oraz chemię warsztatową. Jest też odporna na kurz czy zachlapanie – zapewnia to kategoria ochrony IP 54.

Obudowane haki montażowe zabezpieczają powierzchnię, do której przymocowana jest lampa. Dodatkowy hak zintegrowany z lampą pozwala na niezależne podwieszenie, bez konieczności korzystania z uchwytu. Rozsuwana obudowa pozwala na montaż na szerokości 119 cm – 196 cm. MILWAUKEE® zadbało o długi czas pracy na jednym ładowaniu, dzięki akumulatorowi M12™ 4.0 Ah urządzenie może pracować do 4 godzin w trybie mocnego świecenia oraz do 8 godzin w niskim trybie.

Kolejną lampą, którą powinien mieć każdy warsztat samochodowy jest specjalistyczna lampa LED do oświetlania podwozia M12™ UCL-0. Została ona zaprojektowana przez specjalistów z MILWAUKEE® tak, aby sprawdziła się w pracy pod pojazdem. Priorytetem była moc, wydajność i trwałość. Model ten dostarcza wysokiej jakości światło o jasności do 1200 lumenów. Zadbano także o wydajność, akumulator M12™ 4.0 Ah gwarantuje do 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. Lampę zaprojektowano z myślą o potrzebach pracowników serwisów samochodowych, dlatego szczególną wagę przykładano do ergonomii i trwałości. Podwójne przeguby obracają się o 300° w poziomie i 180° w pionie zapewniając pełne oświetlenie podwozia. Pracę ułatwiają magnetyczna podstawa do zastosowań montażowych i magnetyczna taca o średnicy 30 cm do przechowywania śrub i nakrętek. Lampa jest wysoce trwała i odporna na uderzenia, konstrukcja wytrzymuje upadki z wysokości do 2 metrów. Jest także odporna na większość środków chemicznych stosowanych w warsztatach samochodowych.

Ostatni ze sprzętów, któremu się przyjrzeliśmy to M12™ lampa LED do oświetlania powierzchni z obrotową głowicą (M12™ PAL-0). Ta lampa od MILWAUKEE® zapewnia światło o jasności do 700 lumenów i długi czas pracy na akumulatorze, wynoszący do 8 godzin. Silne magnesy oraz obrotowa głowica z możliwością obrotu o 40° w każdym kierunku dają wiele możliwości ustawienia wiązki światła i ułatwiają dostosowanie kierunku jej padania. Konstrukcja jest wytrzymała i odporna na uderzenia, wytrzymuje upadki z wysokości do 3 metrów, klasa ochrony IP54 zabezpiecza przed kurzem i wodą. Jest to najbardziej kompaktowy reflektor M12™ zaprojektowany z myślą o potrzebach branży serwisowej i konserwacyjnej.

Oświetlenie to dopiero początek!

MILWAUKEE® w swojej ofercie ma także wiele bezprzewodowych narzędzi, które przeznaczone są dla warsztatów, są to m.in. klucze udarowe, grzechotki, szlifierki czy piły szablaste. Jedną z nowości, którą rekomendujemy do wyspecjalizowanych warsztatów, np. oponiarskich jest szorstkownica do opon (M12™ FTB-0).

Niskoobrotowa ściernica jest wyposażona w przełącznik trybu pracy z dwiema prędkościami do rozwiercania (1800 obr./min) i szorstkowania (3000 obr./min). Optymalne ustawienia prędkości pracy pomagają uniknąć przepalenia lub uszkodzenia opony. Szorstkownica dzięki spustowi umożliwia zmianę prędkości, co zapewnia wyjątkową kontrolę narzędzia. Kompaktowy rozmiar ułatwia obróbkę powierzchni trudno dostępnych lub pracę w ograniczonej przestrzeni. Zasilanie jest utrzymane na stałym poziomie, bez obniżania prędkości lub ryzyka zablokowania narzędzia. Wydajny akumulator M12™ B12 daje możliwość wykonania około 10 łatek na jednym naładowaniu akumulatora.

Co warte podkreślenia wszystkie urządzenia – lampy czy elektronarzędzia w systemie M12™ są częścią tego samego systemu bateryjnego, co gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami MILWAUKEE® M12™. Oznacza to, że wraz z zakupem nowego urządzenia z tego systemu, nie ma konieczności zakupu kolejnego akumulatora.

Artykuł sponsorowany MILWAUKEE®

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!