Sto warsztatów pod szyldem NexusAuto w Polsce

16 kwietnia 2021, 14:52

Na setnym spośród ponad 120 warsztatów sieci NexusAuto w Polsce pojawiło się oszyldowanie. To dobry czas na podsumowanie działalności sieci na polskim rynku.

Globalnym organizatorem sieci warsztatowej jest Nexus Automotive International SA – jedna z trzech największych grup zakupowych w branży. W Polsce i krajach ościennych za tworzenie sieci warsztatów NexusAuto odpowiada Nexus Automotive Central Europe Sp. z o.o. (N!ACE). Pierwsze warsztaty pilotażowe zostały objęte patronatem sieci w 2016 roku, ale rozwój w odnowionej formie ma miejsce od 2 lat. Sieć NexusAuto wyróżnia elastyczna formuła i szeroki pakiet wsparcia warsztatu, obejmujący na chwilę obecną kilkaset pozycji.

Setnym oszyldowanym warsztatem sieci jest firma DAW CAR z Krośnic niedaleko Ciechanowa. Jej szef, pan Piotr Piątkowski jest przedstawicielem średniego pokolenia polskich mechaników. Warsztat prowadzi od 2005 roku, ale doświadczenie zdobywał pracując w tym zawodzie jeszcze 5 lat wcześniej.

Obecny budynek ma dopiero pół roku i jak w każdym takim obiekcie kilka rzeczy wymaga jeszcze dopieszczenia. Warsztat ma optymalną powierzchnię ~250 m2 i trzy stanowiska naprawcze, każde wyposażone w nowy podnośnik. Budynek powstał na działce będącej własnością Pana Piotra, tuż przy drodze wojewódzkiej 615 łączącej Ciechanów z Mławą. O jakości oferowanych usług świadczy fakt, że pod opieką warsztatu, wśród setek innych samochodów, są między innymi dwa Ople Astra F, 1.4 16V i 1.4 8V. Oba przyjeżdżają  na przeglądy i naprawy od 16 lat i zapowiada się kolejne tyle…

Warsztat nie specjalizuje się w żadnej konkretnej marce, ale ulubionymi pojazdami do napraw są samochody francuskie. Poza nieprzewidywalną elektroniką, cała reszta przy właściwym serwisowaniu będzie służyła latami. Oczywiście niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń i narzędzi do diagnozy (między innymi tester Delphi) jak i naprawy. Wszystko trzeba na bieżąco uzupełniać równocześnie z nowymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez producentów aut.

Symboliczny szampan bezalkoholowy od Inter Parts

Prywatnie Pana Piotra wspiera żona Ewelina. Jak każda partnerka szefa warsztatu musi być osobą bardzo tolerancyjną… DAW CAR został zgłoszony do sieci NexusAuto przez ciechanowski oddział Inter Parts – jednego z dystrybutorów Nexus w Europie Centralnej. Współpraca trwa już 5 lat. Klucz do jej sukcesu nie jest tajemnicą. Przyzwoita dostępność części na stanie, regularne dostawy (tu akurat 3 dziennie) i konkurencyjne warunki handlowe. Wskazana jest też pewna elastyczność w działaniach. DAW CAR jest czwartym warsztatem NexusAuto przyłączonym do sieci pod patronatem Inter Parts w Ciechanowie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!