Wyważarki wirników elektrycznych firmy CIMAT

18 grudnia 2020, 14:04

Firma CIMAT zajmuje się tworzeniem rozwiązań dla producentów i usługodawców z branży silników elektrycznych od 1987 roku. Ma w swojej ofercie wyważarki własnej produkcji.

Świat dookoła jest nasycony silnikami elektrycznymi. Od ogromnych silników przemysłowych poprzez silniki układów transportu i wentylacji po miniaturowe silniczki, których istnienia obok nas często nie jesteśmy świadomi. Jak szeroki jest zakres zastosowań, tak szeroki jest zakres mocy i obrotów pracy. Nowoczesne systemy napędowe potrafią pracować z prędkościami obrotowymi rzędu kilkudziesięciu tysięcy obrotów na minutę, często przekraczając sto tysięcy obrotów. Silniki elektryczne często pracują 24 godziny na dobę, w trudnych warunkach środowiskowych i pod dużym obciążeniem. Niezmiernie ważna jest więc ich długa i bezawaryjna praca. Aby to zapewnić, w procesie produkcji silników niezmiernie ważne jest zapewnienie jakości wykonania silnika elektrycznego oraz jakości jego działania. Podstawowym czynnikiem definiującym jakość działania silnika elektrycznego jest jego cicha praca bez wibracji. Realizuje się ten cel przez wyważanie wirnika silnika elektrycznego w końcowym etapie procesu produkcyjnego na wyważarkach.

Każdy element obrotowy (wirnik) po wyważeniu będzie charakteryzował się mniejszymi siłami działającymi na łożyska, co znacząco wydłuża ich żywotność. Mając powyższe na uwadze, należy uznać wyważanie jako niezbędny etap w całym procesie produkcyjnym i nie tylko.

Firma CIMAT zaprasza do kontaktu po więcej informacji na temat rozwiązań dla przemysłu i usług w zakresie wyważarek wirników.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!