Exide wprowadza aplikację kompatybilną z testerem

, 9 września 2020, 10:08

Exide wprowadza na rynek aplikację internetową, która umożliwia warsztatom testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów. Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P i obsługuje akumulatory do pojazdów osobowych, użytkowych oraz do zastosowań morskich i rekreacyjnych.

Exide Technologies wprowadził na rynek pierwszą aplikację, która ułatwia pracownikom warsztatów testowanie i wymianę akumulatorów. Umożliwia ona zarówno analizę wyników testu, jak i dobranie nowego akumulatora.

Aplikacja przeznaczona jest głównie do smartfonów, ale działa na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową. Aby z niej korzystać, pracownicy warsztatów powinni bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.ebtp.exide.com. Aplikacja działa w większości krajów europejskich – jest dostępna w 13 językach i obsługuje wiele walut.

Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P, który przeprowadza analizę kondycji akumulatora. Każde wykonanie testu generuje kod QR, który może być zeskanowany za pomocą aplikacji w celu zaimportowania wyników zawierających informacje o stanie: mocy rozruchowej, napięcia, temperatury i pojemności rezerwowej, a także informacje dotyczące dalszego postępowania z akumulatorem, np. zalecenie doładowania. Wyniki testów można wprowadzić do aplikacji również ręcznie.

W aplikacji dostępna jest także funkcja analizy stylu jazdy, dzięki której pracownik warsztatu może określić, kiedy kierowca powinien ponownie przetestować akumulator i zawczasu poinformować o tym klienta, zapraszając na kolejną kontrolę akumulatora.

Aplikacja umożliwia również wysłanie kierowcy wiadomości SMS lub e-mail z zaproszeniem na autoryzowaną kontrolę lub wymianę akumulatora, gdy jest ona konieczna, dzięki czemu mechanicy oszczędzają czas, jaki musieliby poświęcić na kontakt telefoniczny.

– Testowanie, ładowanie i wymiana akumulatorów przy pomocy narzędzi Exide to niezawodny sposób na zmniejszenie ryzyka awarii akumulatorów, na zwiększenie wydajności pracy i przychodów warsztatów, a także zapewnienie zadowolenia klientów. Nowa aplikacja znacznie ułatwia procesy diagnostyczno-sprzedażowe i współpracuje z zaawansowanym testerem akumulatorów Exide EBT965P – mówi Michael Geiger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Exide Technologies w obszarze EMEA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!