Kompaktowe, trzpieniowe szlifierki akumulatorowe od MILWAUKEE

, 26 maja 2020, 9:09

Myśląc o kompaktowych szlifierkach trzpieniowych zazwyczaj mamy przed oczami urządzenia zasilane sprężonym powietrzem. Jest to typ narzędzi bardzo popularny na rynku. Zaletami pracy takimi szlifierkami są: możliwość pracy w trudno dostępnych miejscach i lekkość posługiwania się nimi dzięki ich niskiej masie. Nie należy zapominać jednak o konieczności rozbudowy sieci sprężonego powietrza, jej regularnych przeglądach i wyposażanie w coraz wydajniejsze sprężarki. Duży przepływ sprężonego powietrza dodatkowo wychładza szlifierki, co jest typowe dla maszyn pneumatycznych.

Marka MILWAUKEE® oferuje znacznie prostsze rozwiązanie – kompaktowe szlifierki trzpieniowe zasilane systemowymi akumulatorami M12 Redlithium-Ion o napięciu 12V. Nowe szlifierki bezprzewodowe zachowują zalety szlifierek pneumatycznych, zapewniając niezależność od zewnętrznych sieci zasilających i wyższą moc urządzenia.
MILWAUKEE® oferuje dwa modele: szlifierkę kątową M12 FDGA i szlifierkę prostą M12 FDGS.

W szlifierkach MILWAUKEE® dostępne są cztery lub trzy zakresy obrotów wrzeciona. W wersji kątowej dysponujemy 4 stopniami z obrotami regulowanymi do 24 500 obr./min.; w wersji prostej – 3 stopniami, z obrotami do 21 000 obr./min. W szlifierkach bezprzewodowych, niezależnie od ustawionego stopnia obrotów, mamy przekazywaną maksymalną moc urządzenia – inaczej, niż w szlifierkach pneumatycznych, gdzie zmniejszając obroty wrzeciona za pomocą odpowiedniego pokrętła redukujemy przepływ powietrza i tym samym redukujemy moc oddawaną przez taką szlifierkę.

Szlifierki MILWAUKEE® wyposażone są we włącznik, który w zależności od jego wciśnięcia, umożliwia uzyskanie obrotów od 0 do maksymalnych na wybranym stopniu obrotów. Pozwala to na dopasowanie parametrów pracy szlifierki do wykonywanej pracy. W komplecie dostarczane są tuleje zaciskające do mocowania osprzętu o średnicach 6 i 8 mm.

­­ Szlifierki dostępne są jako komplety z dwoma akumulatorami M12 4.0 Ah i M12 2.0 Ah z ładowarką, w torbie lub tylko jako osobne elektronarzędzie bez dodatkowego wyposażenia.

Kompaktowe szlifierki trzpieniowe MILWAUKEE® wchodzą w skład platformy ponad 80 różnych typów elektronarzędzi zasilanych systemowym akumulatorem M12 Redlithium-Ion.

Kompaktowe szlifierki trzpieniowe MILWAUKEE®

  • M12 FDGA wersja kątowa (z 2 akumulatorami, ładowarką i torbą) – nr art. 4933471439
  • M12 FDGS wersja prosta (z 2 akumulatorami, ładowarką i torbą) – nr art. 4933471436

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Andy, 28 maja 2020, 10:15 1 0

Super sprzęt solidny i mocny trochę drogi ale coś za coś .Klucz udarowy akumulatorowy
mocniejszy od pneumata 1500 który posiadam gwarancja 3 lata dla mechaników serwis pogwarancyjny zobaczymy na razie pracuję trzeci miesiąc na wulkanizacji

Odpowiedz