Generator ozonu firmy Primalec w ofercie Świstowski SA

19 maja 2020, 14:42

Wraz z narastaniem obaw, związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa, rośnie rynkowy potencjał urządzeń do przeprowadzania ozonowania kabin pojazdów. Firma Świstowski SA posiada w swojej ofercie generator azotu Airco Shield Purifier firmy Primalec.

Naturalne właściwości ozonu powodują destrukcję cząstek wirusów, bakterii i grzybów oraz neutralizację nieprzyjemnych zapachów, dymu i alergenów. Już od ponad 100 lat gaz ten jest szeroko stosowany przez ludzi do dezynfekcji, sterylizacji, dezodoryzacji, dzięki swoim silnym właściwościom utleniającym. Skuteczność ozonu w zwalczaniu wirusów grupy SARS została udowodniona na poziomie 99,22%. Jak dotąd nie przeprowadzono oficjalnych badań tego typu w stosunku do koronawirusa COVID-19, jednakże jest on na poziomie genetycznym bardzo zbliżony do SARS, co uzasadnia przewidywanie, że również może być podatny na destrukcyjne działanie ozonu. Niemniej jednak, dla zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się uzupełnić proces ozonowania o zastosowanie środka dezynfekującego na powierzchnie często dotykane, czyli kierownicę, klamki, gałkę zmiany biegów, hamulec ręczny.

Generator ozonu Airco Shield Purifier firmy Primalec zapewnia czystsze i bezpieczne środowisko w pojazdach. Ozon generowany przez urządzenie dezaktywuje drobnoustroje, przenikając przez tapicerkę, podsufitkę i wnikając we wszelkie szczeliny, łącznie z systemem klimatyzacji pojazdu. Po upływie około 30 minut pojazd jest zdezynfekowany i panuje w nim wyraźnie odczuwalna świeżość. Zaleca się powtarzanie procesu ilekroć jest to potrzebne, w normalnych warunkach nie rzadziej niż co 6 miesięcy. W aktualnej sytuacji pandemii COVID-19 taki proces zaleca się za każdym razem, gdy kierowca odczuwa potrzebę dezynfekcji pojazdu.

Urządzenie działa na zasadzie lampy wytwarzającej ozon. Wentylator, będący integralną częścią ozonatora wspomaga rozprzestrzenianie się ozonu wewnątrz kabiny pojazdu. Do swego funkcjonowania Purifier nie potrzebuje żadnych środków chemicznych, jest więc bezpieczny dla środowiska. Proces ozonowania kabiny nie pozostawia żadnego zapachu, zaś ozon po krótkim czasie powraca do bezpiecznej formy tlenu – O2.

Dlaczego powietrze z wywietrzników czasem wydziela nieprzyjemny zapach? Za deską rozdzielczą skrapla się wilgoć z powietrza. Gdy klimatyzacja jest wyłączona, ciemna, wilgotna i ciepła przestrzeń za deską rozdzielczą stwarza idealne warunki dla rozwoju pleśni i bakterii. Zarodniki dojrzewającej pleśni, wraz z pyłkami, kurzem i drobnoustrojami przemieszczają się i docierają do dróg oddechowych. Jest to przyczyną dyskomfortu, alergii, a także stwarza możliwość rozprzestrzeniania się chorób.

Pamiętajmy, że generator ozonu Purifier przeznaczony jest do użytku profesjonalnego i należy go stosować z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!