Pojemnik SaCon na brudne czyściwa

, 27 stycznia 2020, 12:41

Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku często stosowane do czyszczenia maszyn i ich części zawierają niekiedy dużo rozpuszczalników, farb, ługów, różne płyny i oleje, co sprawia, że mogą też ulec samozapłonowi.

Substancje zanieczyszczające w zużytym czyściwie mają zdolność do samonagrzewania się. Mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać ciepło, powodujące zapłon czyściwa. Zużytych, brudnych czyściw nie należy zatem pozostawiać w otwartych pojemnikach. Należy stosować szczelne, zamykane pojemniki.

Proponowanym przez MEWA rozwiązaniem w takim wypadku jest SaCon – opracowany przez tę firmę bezpieczny pojemnik, wypożyczany w ramach tzw. pełnego serwisu czyściw wielokrotnego użytku (dostawa do klienta – odbiór brudnych czyściw – pranie w zakładach firmy MEWA – ponowna dostawa czystych czyściw do klienta). Czyściwa dostarczane są właśnie w pojemniku SaCon. MEWA bierze na siebie także obowiązki wynikające z Ustawy i odpadach i z przepisów o ochronie środowiska.

Pojemnik SaCon:

  • jest zrobiony z wytrzymałego sztucznego tworzywa (wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy),
  • jest szczelnie zamykany,
  • zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu,
  • zapewnia bezpieczne składowanie brudnych czyściw,
  • spełnia wszelkie wymogi wynikające przepisów bezpieczeństwa.

Pojemnik SaCon posiada kółka, ułatwiające jego przemieszczanie. Pokrywę z uszczelką zamontowaną metodą wtrysku można szybko i szczelnie zamknąć dzięki specjalnym zaciskom. Zabezpieczony zaciskami pojemnik można pozostawić na miejscu po zakończeniu pracy w warsztacie. Nie trzeba go specjalnie usuwać z budynku, by zapewnić bezpieczeństwo. Pojemnik SaCon stoi zatem zawsze tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, czyli w pobliżu stanowiska pracy. To pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania czyściw

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!