Diagnostyka bez tajemnic za pomocą testera DS150E

26 września 2018, 12:23

Pojawiające się zapytania od posiadaczy testerów, wskazują na to, że tester diagnostyczny DS150E od Delphi Technologies jest często pierwszym testerem w warsztacie. Użytkownicy zadają mnóstwo pytań związanych z obsługą testera i wykorzystaniem go w codziennej pracy.

Nic w tym dziwnego, tester Delphi Technologies DS150E jest jednym z popularniejszych urządzeń służących do diagnostyki samochodów. Użytkownicy cenią go za prostotę i przejrzystość oprogramowania. Ponadto cykliczne aktualizacje oprogramowania zwiększają na bieżąco możliwości wykorzystania urządzenia.

Dodatkowo, w tym roku pojawiła się możliwość diagnozowania samochodów wykorzystujących protokół DoIP. W celu połączenia się z systemem samochodu należy dokupić adapter połączeniowy (SV60165). Wersja oprogramowania z roku 2018 umożliwia komunikację z systemami zarządzania silnikiem oraz układem hamulcowym w samochodach marki Volvo:

  • Volvo S90 [17-]
  • Volvo V90 [17-]
  • Volvo V90 Cross Country [17-]
  • Volvo XC60 [18-]
  • Volvo XC90 [16-

Lista aplikacji będzie sukcesywnie rozszerzana.

W obecnych czasach bez podstawowych umiejętności diagnostycznych mechanicy nie są w stanie dokonywać wielu napraw, wówczas tester służy głównie do odczytu i kasowania kodów błędów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i pytaniom zadawanym przez użytkowników testerów, przez najbliższy miesiąc eksperci Delphi Technologies przybliżą na Forum-Mechanika najważniejsze funkcje występujące w programie diagnostycznym CAR MAX. Między innymi, będzie można dowiedzieć się więcej na temat:

1. Tryb eOBD – możliwości diagnostyczne, wykorzystanie parametrów rzeczywistych do diagnostyki problemów z sondą lambda,

2. Tryb Expert – rozszerzenie możliwości diagnostycznych testera,

3. Flight Recorder – wykorzystanie funkcji zapisu parametrów rzeczywistych do określenia przyczyny usterki,

4. Korzystanie z bazy danych Direct Evolution – VTI.

5. Inne zapytania użytkowników forum

Poza dostępem do praktycznej wiedzy na forum, Delphi Technologies zachęca mechaników do skorzystania ze szkolenia „Podstawy Elektrotechniki”, które przeprowadzane jest w Centrum Szkoleniowym Delphi Technologies w Błoniu. Szkolenie obejmuje wyjaśnienie podstawowych wielkości elektrycznych, a także skupia się na praktycznych umiejętnościach wykorzystania multimetru, oscyloskopu i testera diagnostycznego w celu poszukiwania usterek.

Na szkolenie można zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.delphi-diagnostyka.pl.

Artykuł sponsorowany Delphi Technologies

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

krystek, 31 października 2018, 12:52 1 0

Mam na firmie tester delphi, orginał oczywiście nie jakaś chińska podróba. Daje rade jeśli chodzi o diagnostyke.

Odpowiedz