Skupieni na bieżących zadaniach, gotowi na przyszłość

18 października 2023, 23:53

Szkolenia firmy Delphi, niezależnie od tego, czy odbywają się online czy w sali szkoleniowej, są dostosowane do potrzeb warsztatów. W jaki sposób Delphi dowiaduje się, czego one potrzebują? Firma przeprowadziła ankietę wśród 4 000 warsztatów i zdobyła wgląd w ich procesy i codzienne wyzwania.

Mechanicy, którzy wzięli udział w badaniu, poszukują źródeł wiedzy oraz informacji, które mogą pomóc im w pracy i usprawnić proces naprawy. Zamiast tworzyć ogólne filmy i kursy z zakresu naprawy samochodów, eksperci Delphi opracowują materiały oparte na rzeczywistych potrzebach warsztatów.

Delphi przedstawia: Zasada Trzech – prosty efektywny sposób

Rozwiązaniem dla wyzwań, przed którymi stoją warsztaty, jest połączenie nauki online, e-learningu i biblioteki materiałów informacyjnych. Proces szkoleniowy Delphi kieruje się zasadą zwaną “Zasadą Trzech”. Odnosi się ona do osiągnięcia najwyższej efektywności w ramach czasowych, w których mechanicy zazwyczaj dokonują napraw lub poświęcają kilka godzin czy dni na naukę nowych umiejętności, aby rozwijać swoją wiedzę i lepiej obsługiwać klientów.

Oto trzy elementy “Zasady Trzech” i ich znaczenie:

1. DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH

Materiały wideo “Jak zrobić” opublikowane na darmowych platformach, takich jak YouTube i strona internetowa Masters of Motion.

2. E-LEARNING

Obszerna  platforma szkoleń w Internecie, dostępnych po wykupieniu licencji, obejmująca ponad 200 modułów szkoleniowych, treści wideo, symulator i wiele innych.

3. SZKOLENIE W TRYBIE STACJONARNYM

Szkolenie w centrum technicznym Delphi, łączące teorię i praktyczne kursy.

3 Minuty

Kiedy samochód jest na podnośniku w warsztacie, mechanik ma bardzo mało czasu, aby zdiagnozować problem i podjąć decyzję o jego rozwiązaniu. W miarę upływu czasu presja rośnie, a trzeba sprostać oczekiwaniom klienta. Zła diagnoza i wybrana metoda może wydłużyć czas naprawy. Wyobraźmy sobie scenariusz, w którym mechanicy mają tylko trzy minuty na zdiagnozowanie problemu i znalezienie właściwego rozwiązania.

Przeprowadzone badania Delphi wykazały, że gdy problem nie jest oczywisty, aby znaleźć rozwiązanie większość mechaników często korzysta z YouTube i Google. Udostępnianie materiałów szkoleniowych Delphi na YouTube to sposób na wsparcie profesjonalistów, kiedy tego najbardziej potrzebują: gdy samochód jest na podnośniku, a czas na znalezienie rozwiązania znacznie się skraca.

3 Godziny

Jak większość ludzi, mechanicy również prowadzą intensywny tryb życia, przez co często nie mają czasu na dodatkowe zajęcia. Konieczność przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscami, podczas udziału w kursach stacjonarnych, może okazać się problematyczna. Zdarza się jednak, że plan pracy ulegnie nieoczekiwanej zmianie, tworząc na przykład trzygodzinne okno między naprawami.

Platforma szkoleniowa online – Akademia Delphi, pozwala mechanikom stopniowo rozwijać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności dokonywania napraw, bez konieczności podróży i zobowiązań – mówiąc najprościej pozwala mechanikom uczyć się, kiedy i w jaki sposób im to najlepiej pasuje.

3 Dni

Niektóre zaawansowane umiejętności wymagają poświęcenia większej ilości czasu i szkolenia w trybie stacjonarnym. Nauka w Centrach Szkoleniowych Delphi w całej Europie uczy zaawansowanych umiejętności, takich jak praca z samochodami elektrycznymi czy o podwyższonych parametrach. Mechanicy wychodzą ze szkolenia z nową wiedzą i są gotowi wykonywać skomplikowane naprawy i montaż części zamiennych.

Kierunek – Przyszłość

Podejście hybrydowej nauki zgodnie z „Zasadą Trzech”, pomaga warsztatom efektywnie wykonywać naprawy i montaż części zamiennych, dostarczając kluczowych informacji. Eksperci Delphi są pewni, że filozofia „Zasady Trzech” będzie działać w przypadku nowych technologii samochodowych, które pojawiają się na rynku. Dzięki dawce odpowiedniej wiedzy warsztaty będą w stanie skutecznie i efektywnie przeprowadzać naprawy, nie martwiąc się, że nadchodzące wyzwania ich przerosną.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Artykuł sponsorowany Delphi Technologies

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!