Philips wprowadza na rynek podręczną lampkę warsztatową

10 marca 2022, 16:05

W ubiegłym roku marka Philips wprowadziła do swojej oferty gamę lamp roboczych Xperion 6000. Składa się ona z pięciu modeli, najmniejszym jest Pocket. Określenie „latarka kieszonkowa” oddaje jej niewielką budowę, ale tym co ją wyróżnia ją od podobnych rozwiązań dostępnych na rynku jest ramię zakończone punktowym światłem LED.

Wysięgnik ma dwadzieścia pięć centymetrów długości. Kolejną cechą jest elastyczna konstrukcja, która pozwala dowolnie modelować kształt, np. do wąskiej szczeliny pomiędzy rozmieszczonymi podzespołami pojazdu. Działająca niezależnie od głównego modułu dioda LED emituje światło o mocy 100 lm. Nieużywane ramię w prosty sposób można złożyć i schować w obudowę lampy Pocket.

Podstawowy moduł świetlny składa się z diod LED o szerokości wiązki 110 stopni i regulowanym natężeniu w trybie eco (150 lm) lub boost (300 lm). Wybór trybu przekłada się na maksymalny czas działania, który wynosi 3,5 lub 7 godzin. W przypadku światła punktowego na wysięgniku to 10 h.

Lampę zasila wysokowydajny akumulator wielokrotnego ładowania. Poprzez wbudowany port usb typu C zajmuje to około 3,5 godziny. Można go podłączyć do powerbanku, laptopa, samochodowego gniazdka czy sieci 230V. Opcjonalnym rozwiązaniem jest ładowanie przy pomocy stacji dokującej. Philips Multi Dock Station – oprócz lampki Pocket – obsługuje też inne modele Xperion 6000: Slim, Pillar i Pillar UV.

Innym wspólnym mianownikiem tej linii jest system mocowania – silny magnes lub obracany wokół własnej osi haczyk. Obudowę wykonano z szarego tworzywa ABS, które gwarantuje mechanikowi pewne trzymanie. Wstawki w kolorze limonki pozwalają na szybką identyfikację lampki w otoczeniu warsztatowym. Sama konstrukcja odznacza się wysoką klasą odporności na zanieczyszczenia czy zalania (IP65), jak i uszkodzenia mechaniczne (IK07). W ostatnim czasie potwierdził to podczas Rajdu Dakar zespół mechaników z HT Rally Raid Husqvarna Racing. Startuje w nim francuski motocyklista Xavier de Soultrait, którego wspiera marka Philips.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!