Chińska fabryka podzespołów do aut elektrycznych w Poznaniu

28 kwietnia 2021, 11:15

Chińskie przedsiębiorstwo Ningbo Tuopu Group zamierza otworzyć w Poznaniu swój zakład produkcyjny. Będą w nim powstawały części do samochodów elektrycznych.

Wizualizacja zakładu Ningbo Tuopu Group w Poznaniu, fot. 7R.

Łączne nakłady na inwestycję sięgną 30 mln euro. W poznańskim zakładzie inwestor planuje zatrudnić 450 osób. Firmę w wejściu na rynek wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która poinformowała o inwestycji.

Ningbo Tuopu Group funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat, obecnie współpracuje z wieloma znanymi producentami pojazdów: Audi, BMW, Fiat-Chrysler, GM, Geely, Ford, Mercedes-Benz, Porsche czy Volkswagen.

Centrala firmy znajduje się w chińskim Ningbo, ale fabryki, biura i centra B+R Tuopu działają także na innych kontynentach: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Malezji, a w Europie – w Szwecji, Niemczech i Francji. Zakład w Polsce będzie produkował ramy pomocnicze dla samochodów elektrycznych. Co szczególnie istotne, inwestor wciąż aktywnie poszukuje lokalnych poddostawców.

Projekt będzie realizowany przez polskiego dewelopera 7R, w 7R City Park w Poznaniu-Franowie. Zakład o powierzchni ponad 30 tys. m2 powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W fabryce ma działać wysoce zrobotyzowana linia spawalnicza.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ecik, 30 kwietnia 2021, 10:31 4 -1

Jak myślicie dlaczego opłaca się im otwierać tu zakłady ? Czy tu tylko chodzi o europejskie cła? Czy też śmiesznie niskie płace pracowników ( zaznaczam nie tych co składają się na tą wziętą z kosmicznego sufitu średnią wysokość pensji ,a pracujących w zwyczajnych zakładach pracy ).Mówi się ,że Polska to tzw. Chiny Europy. A ja twierdzę ,że Chiny są już znacznie,znacznie dalej przed nami.

Odpowiedz

krawiec, 30 kwietnia 2021, 13:26 0 0

NO NO CIEKAWE CHINOLE W POLSCE ????? A NIE ODWROTNIE

Odpowiedz

Karol, 20 maja 2021, 9:09 3 -1

Gdy Chiny budowały pierwsze imperium i kulturę to Europa Srodkowa biegała w skórach po lesie.

Odpowiedz