MEWA przejmuje firmę RS Kunststoff

22 kwietnia 2021, 10:28

Przedsiębiorstwo RS Kunststoff GmbH z Hanau zostało sprzedane firmie MEWA Textil-Service i tym samym stało się w stu procentach firmą-córką Grupy MEWA. Obie firmy od ponad 20 lat łączą dobre relacje biznesowe, bowiem firma z Hanau, specjalizująca się w technologii wytłaczania i formowania tworzyw sztucznych, produkuje również pojemniki SaCon, które stanowią istotny element systemu usług firmy MEWA.

RS Kunststoff GmbH wytwarza rocznie ponad 100 000 sztuk pojemników SaCon dla firmy MEWA. W szczelnie zamykanych pojemnikach transportowane i przechowywane są czyściwa wielokrotnego użytku oferowane w całej Europie przez usługodawcę w zakresie tekstyliów, jakim jest MEWA.

– Cieszy nas, iż w przypadku RS Kunststoff możemy powitać w Grupie MEWA nie tylko długoletniego partnera biznesowego, ale zarazem także lidera w zakresie innowacji w dziedzinie produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych“, wyjaśnia Bernhard Niklewitz, rzecznik zarządu Grupy MEWA. Kierownictwo przedsiębiorstwa RS Kunststoff pozostaje w rękach jego dyrektorów zrządzających: Reinharda Schütza, Björna Rossa i Ralfa Rossa. Działalność biznesowa i produkcyjna firmy będzie kontynuowana bez zmian, przejętych zostało również wszystkich 70 pracowników zatrudnionych w firmie  w Hanau.

– Jako przedsiębiorcy ponosimy odpowiedzialność za ludzi, którzy u nas pracują – mówi dyrektor zarządzający Reinhard Schütz. – Będąc częścią Grupy MEWA, która działa na płaszczyźnie międzynarodowej możemy zaoferować naszym pracownikom długoletnie, bezpieczne zatrudnienie.

Firma RS Kunststoff specjalizuje się w technologii tłoczenia oraz formowania tworzyw sztucznych przez rozdmuchiwanie i ukierunkowana jest na innowacyjne rozwiązania techniczne w ramach kompleksowej realizacji zadań.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!