Warsztaty Norauto zamienią się w elektromarkety

5 marca 2021, 9:04

Spółka Terg SA, będąca właścicielem sieci sklepów z elektroniką Media Expert, dokonała przejęcia części mienia firmy Norauto Polska. Transakcja oznacza zakończenie działalności sklepów i serwisów samochodowych Norauto na terenie naszego kraju.

Spółka Terg stała się właścicielem sklepów i serwisów Norauto. Chodzi o 26 punktów na terenie całej Polski. Jak donoszą media, większość tych obiektów zostanie przerobiona na elektromarkety Media Expert.

O zainteresowaniu ze strony Terg częścią mienia należącego do Norauto słychać było już w ostatnim kwartale minionego roku. Teraz, zgodę na transakcję wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co oznacza rychłą jej finalizację. Szczegóły finansowe przejęcia nie zostały jednak ujawnione.

O likwidacji sieci warsztatów i sklepów Norauto możemy przeczytać m.in. na stronie internetowej marki, gdzie rozpoczęła się wyprzedaż części i akcesoriów, dostępnych w sklepach.

Norauto to sieć stacji obsługi samochodów składającej się z samoobsługowego sklepu motoryzacyjnego oraz serwisu samochodowego. Firma powstała we Francji w 1970 roku. W marcu 2017 doszło do fuzji firmy Norauto z polską filią francuskiej firmy Feu Vert, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

brain, 15 marca 2021, 4:07 1 -1

I bardzo dobrze

Odpowiedz

damos, 16 marca 2021, 23:23 0 -1

serwisowanie i naprawy aut powyzej 3 lat i 150 000 nie jest juz tak proste i oczywiste , szczegolnie ze zaczynamy wchodzic w bardziej skomplikowane sprawy niz klocki ham , opony czy filtr kabinowy..... Nagle przeliczenie roboczo godzin tak jak przy wymianie filtra czy okresowego przegladu do wymiany rozrzadu czy uszczelki pod glowica nie wyjdzie. Taka sieciowka wsrod tak duzej konkurencji "garazowcow" ma ciezko.... Szczegolnie ze ten sam mechanik ktory pracuje od 8 d 6 w Norauto, po 17 jest dostepny w domu i ......

Pisze o tym bo wczoraj rozmawiam z moim klientem ktory prowadzi warsztat "przy domu" , omija wiele spraw ktore w legalnie dzialajacym serwisie sa niedopuszczalne i robil uszczelke pod glowica w 1,6 ehdi (po strzale rozrzadu) i wycenil klientowi swoja prace na 180 zl (bez czesci , bez uslugi serwisu "glowicowego") .... Najlepsze jest to ze on to zrobi poprawnie bo znam jego umiejetnosci

Odpowiedz