FUCHS przejmuje Statoila

7 sierpnia 2015, 12:11

Kilka dni temu informowaliśmy o transakcji przejęcia przez FUCHS PETROLUB SE firmy PENTOSIN, zajmującej się produkcją środków smarnych. Okazało się, że to dopiero początek rynkowej ekspansji FUCHS. Przedsiębiorstwo poinformowało właśnie o zakupie spółki Statoil Fuel & Retail Lubricants Szwecja AB (SFR Lubricants).

Spółka FUCHS PETROLUB SE podpisała umowę kupna wszystkich akcji spółki Statoil Fuel & Retail Lubricants Szwecja. Dzięki tej transakcji Grupa FUCHS PETROLUB umocni swoją obecność w Skandynawii i rozszerzy swoją pozycję rynkową w Polsce i Rosji. Będzie też obecna w Krajach Bałtyckich. Produkty SFR Lubricants stanowią uzupełnienie portfolio Grupy FUCHS PETROLUB.

FUCHS PETROLUB jest globalną Grupą z siedzibą w Niemczech, która rozwija, produkuje i sprzedaje około 10 000 środków smarnych i pokrewnych produktów specjalistycznych na całym świecie. Grupa zajmuje pierwsze miejsce wśród niezależnych światowych dostawców środków smarnych. Zatrudnia ponad 4000 pracowników w 52 spółkach działających na całym świecie.

Statoil Fuel & Retail Lubricants została w ubiegłym roku wyodrębniona z działalności głównej Statoil Fuel & Retail i przekształcona w niezależną spółkę. Firma zatrudnia 470 osób i prowadzi produkcję w Nynäshamn w pobliżu Sztokholmu.W roku obrotowym 2014/2015, spółka SFR osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości około 140 mln EUR w Skandynawii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Po zatwierdzeniuprzez urząd ochrony konkurencji i zakończeniu transakcji nabycia, spółka SFR Lubricants zostanie włączona do Grupy FUCHS. Do tego czasu SFR Lubricants będzie prowadziła bez zmian działalność biznesową ze swoimi klientami.         

Dowiedz się więcej

PENTOSIN zakupiony przez FUCHS
PENTOSIN zakupiony przez FUCHS

Firma FUCHS PETROLUB SE sfinalizowała zakup przedsiębiorstwa Deutsche Pentosin-Werke GmbH zajmującego się produkcją środków smarnych i eksploatacyjnych dla motoryzacji. PENTOSIN dołączył do spółek grupy FUCHS z początkiem lipca. PENTOSIN to producent środków smarnych i eksploatacyjnych przeznaczonych głównie dla branży motoryzacyjnej. Firma powstała w 1927 roku, aktualnie zatrudnia ok. 190 pracowników. Główne produkty w ofercie to […]

Integracja Fuchs i Statoil
Integracja Fuchs i Statoil

W związku z przejęciem przez Fuchs Petrolub SE spółki Statoil Fuel & Retail Lubricants, z dniem 1 października rozpoczął się proces integracji obu spółek, również w Polsce. Obecnie Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. oraz Statoil Fuel & Retail Lubricants Poland Sp. z o.o. funkcjonują jako odrębne firmy w ramach tej samej Grupy. Wszystkie […]

Fuchs i Statoil są już jedną firmą
Fuchs i Statoil są już jedną firmą

28 kwietnia 2016 sfinalizowany został proces integracji firm Statoil Fuel & Retail Lubricants Poland Sp. z o.o. oraz Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. Od tej pory, Statoil jest częścią Fuchsa i rozpoczyna działalność w niebiesko-czerwonych barwach. Pod marką Fuchsa powstała większa, silniejsza organizacja. Trzecia pod względem wolumenu sprzedaży na polskim rynku olejowym. 150-osobowy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!