Jeep Cherokee: wibracje w pojeździe podczas podczas przyspieszania

17 sierpnia 2021, 12:09

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem omawianym problemem są wibracje w samochodzie Jeep Cherokee, obserwowane przy nabieraniu przez auto prędkości.

Do naszego warsztatu zgłosił się właściciel Jeepa Cherokee z 2015 roku, który skarży się na występowanie wibracji w pojeździe podczas przyspieszania przy prędkości 16-32 km/godz. Czuliśmy wibracje podczas jazdy próbnej, ale po powrocie do warsztatu nie możemy znaleźć przyczyny ich występowania. Czy inni właściciele Cherokee zgłaszali wcześniej taki problem?

Odpowiedź: Tak, problem ten był już nam zgłaszany i dotyczy on modeli Jeep Cherokee z napędem na cztery koła i 9stopniową przekładnią automatyczną wyprodukowanych przed 12 września 2016 r. Przyczyną występowania wibracji jest wadliwa konstrukcja przednich wałków napędowych. Sprawdź przednie wałki napędowe, jeżeli zamontowano wałek napędowy typu 1, wymień go na nową wersję typu 2 (fig. 1.1.). Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

szc., 19 sierpnia 2021, 8:51 3 0

kto ponosi koszty skoro to błąd fabryczny ?

Odpowiedz

Generał, 16 września 2021, 15:45 1 0

Ta konstrukcja przegubu wew jest wogule wadliwa , powinna zostać wycofana doznałem w Mitsubishi carisma ,jestem uczulony na wszelkie wibracje , najleprza konstrukcja przegubu wew jest w starym VAG typu audi 80 przykręcany placek do flanszy nie zużywa sie na frezach i niema długo problemów

Odpowiedz