Opel Astra: odgłosy z obszaru prawego słupka A w czasie jazdy

, 23 marca 2020, 11:53

Kierowca samochodu Opel Astra z 2010 roku skarżył się na dziwne odgłosy w czasie jazdy. Problem okazał się znany specjalistom firmy Autodata.

Klient, który posiada auto marki Opel Astra z 2010 roku skarży się na odgłosy „klikania” dochodzące w czasie jazdy z obszaru prawego słupka A. Odgłos ten słyszeliśmy podczas jazdy próbnej, ale już w warsztacie nie możemy określić przyczyny usterki. Czy ta usterka jest Wam znana?

Odpowiedź: Tak, słyszeliśmy już odgłosie „klikania” występującym w modelach Astra wyprodukowanych w latach 2010-2012. Jego przyczyną jest nadmierny luz pomiędzy panelami progowymi drzwi. Wymontuj tapicerkę z progu przednich drzwi z prawej strony. Częściowo usuń gumową uszczelkę otworu przednich drzwi. Nałóż pasek ochronny na wskazany obszar rys.1.1. Przy użyciu młotka i specjalnego narzędzia (klepadła blacharskiego) zwiększ naprężenie w połączeniu karoserii. Zamontuj gumową uszczelkę otworu drzwi. Zamontuj tapicerkę do progu przednich drzwi z prawej strony. Wykonaj jazdę próbną aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!