Volkswagen Tiguan: skrzypiące odgłosy z przedniego koła

, 2 stycznia 2020, 13:46

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś przedstawiamy usterkę Volkswagena Tiguana.

Klient warsztatu posiada auto marki Volkswagen Tiguan z 2008 roku, w którym występuje problem skrzypiących odgłosów z przedniego koła przy ruszaniu na 1. lub wstecznym biegu. Odgłosy te słyszeliśmy podczas jazdy próbnej, ale już w warsztacie nie jesteśmy w stanie ich odtworzyć. Sprawdziliśmy wizualnie elementy zespołu napędowego i koła i wydają się być w dobrym stanie technicznym. Czy inni właściciele modelu Tiguan zgłaszali wcześniej problem z takim odgłosem skrzypienia?

Odpowiedź: Problem ten był już zgłaszany wcześniej, a jego przyczyną jest nadmierny luz pomiędzy piastą przedniego koła i wałkiem napędowym. Aby pozbyć się problemu należy wymontować wałek napędowy z piasty przedniego koła. Gruntownie oczyść wypusty na wale napędowym. Środek zabezpieczający do gwintów dostępny w dziale części Volkswagen nałóż na wypusty na wale napędowym (rys.1.1). Zamontuj wałek napędowy do piasty przedniego koła. Czynności powtórz po drugiej stronie samochodu. Pojazd MUSI stać w miejscu przez 8 godzin, aby środek zabezpieczający do gwintów stwardniał. Po upływie tego czasu należy wykonać jazdę próbną, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

wujek_bak, 3 stycznia 2020, 6:33 0 0

Ładnie. Samochody montowane na klej.

Odpowiedz

JeyJey, 3 stycznia 2020, 9:02 5 0

A potem weź taki przegub z piasty demontuj.

Odpowiedz

mrowa1996, 4 marca 2020, 23:33 0 0

Zamiast kleju lepiej dac smaru miedzianego, tez eliminuje odgłosy miedza piasta a przegubem ;)

Odpowiedz