BMW seria 1: Odgłos buczenia spod pojazdu podczas jazdy z wyższą prędkością

, 30 sierpnia 2019, 12:47

Specjaliści firmy Autodata otrzymali od jednego z warsztatów zapytanie dotyczące niepokojących odgłosów w pojeździe marki BMW. Przyczynę usterki udało się ustalić.

W aucie naszego klienta marki BMW seria 1 z 2012 roku słychać odgłosy buczenia spod pojazdu podczas jazdy z prędkością powyżej 90 km/h. Słyszeliśmy te odgłosy podczas jazdy próbnej, ale w warsztacie nie możemy zlokalizować źródła usterki. Sprawdziliśmy, czy wszystkie śruby mocujące osłonę zabezpieczającą podwozia dokręcono odpowiednim momentem dokręcania. Nie zauważyliśmy niczego, co mogłoby powodować usterkę. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Spotkaliśmy się już wcześniej z tego typu usterką w kilku modelach BMW, a jest ona spwodowana zbyt dużą szczeliną pomiędzy przednią i środkową osłoną zabezpieczającą podwozia. Wymontuj środkową osłonę zabezpieczającą podwozia. Oczyść gruntownie wskazaną powierzchnię rys.1.1. W dziale części BMW dostępna jest piankowa podkładka, którą należy zamontować na oczyszczonej powierzchni. Zamontuj środkową osłonę zabezpieczającą podwozia. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!