Audi A3: Odgłosy tykania/grzechotu podczas jazdy

, 30 sierpnia 2019, 12:43

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś specjaliści firmy zmierzyli się z problemem Audi A3, które wydawało niepożądane dźwięki podczas jazdy.

Do pracowników firmy dotarło poniższe zapytanie:

Zgłosił się do nas właściciel Audi A3 z 2012 roku, który skarży się na występowanie odgłosów tykania/grzechotu podczas jazdy. Słyszeliśmy te odgłosy podczas jazdy próbnej i wydaje się, że dochodzą one zza zestawu wskaźników lub tablicy przyrządów. Wizualnie sprawdziliśmy obszar zestawu wskaźników i tablicy przyrządów, ale nie udało nam się dokładnie zlokalizować źródła usterki. Czy wiecie, co może być przyczyną występowania takich odgłosów?

Odpowiedź: Tak, słyszeliśmy o opisanym problemie, który dotyczy modeli A3 z przekładnią manualną. Przyczyną występowania odgłosów tykania/grzechotu jest przewód hydrauliczny sprzęgła, który jest niewystarczająco przymocowany i uderza o podwozie pojazdu. Uchwyt mocujący przewodu hydraulicznego sprzęgła znajduje się w przedziale silnikowym. Wymontuj uchwyt mocujący przewodu hydraulicznego sprzęgła. Użyj wiertła 5 mm do zrobienia otworu w uchwycie mocującym przewodu hydraulicznego sprzęgła rys.1.1. Zamontuj uchwyt mocujący przewodu hydraulicznego sprzęgła. Zamontuj przewód hydrauliczny sprzęgła w uchwycie mocującym i zabezpiecz łącznikiem przewodów rys.1.2. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!