Stellantis i NEXUS ogłosili współpracę

7 marca 2024, 12:02

Stellantis i NEXUS ogłosiły, że podejmują współpracę. Celem obu firm ma być znaczne przyspieszenie rozwoju rynku posprzedażowego na całym świecie.

Partnerstwo między oboma podmiotami ma na celu także ciągłe wzmacnianie marek aftermarketowych Stellantis oraz wykorzystanie stale rozwijającej się obecności dystrybucyjnej NEXUS.

Członkowie NEXUS będą mieli możliwość skorzystania z kompleksowej oferty produktów i usług Stellantis, która uzupełnia obecne portfolio, oferując klientom na całym świecie bardziej rozbudowane i przystępne cenowo rozwiązania, zgodnie z ustalonym modelem dystrybucji części i podzespołów do samochodów.

– Będąc przewodnią firmą dystrybucji i sprzedaży w branży motoryzacyjnej na świecie, kluczowe znaczenie ma nawiązywanie relacji biznesowych z głównymi graczami na globalnym rynku. Kształtowanie owocnej mapy drogowej zarówno dla Stellantis, jak i NEXUS zapewnia wiele korzyści dla naszych firm i pomoże nam zaprojektować motoryzacyjny rynek części zamiennych . – powiedział Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International.

Ta fuzja jest zgodna z DNA firm i długoterminowymi celami zarówno Stellantis, jak i NEXUS. Celem Stellantis jest dostarczanie czystych, bezpiecznych i tanich rozwiązań w zakresie mobilności, a także zapewnianie pełnego zakresu części i usług w celu stworzenia trwałej relacji z klientami i kierowcami. Jako akcelerator wzrostu, Nexus ma na celu kształtowanie przyszłej mobilności na rynku wtórnym i zapewnianie nowych możliwości biznesowych swoim członkom.

Partnerstwo to daje również możliwość dalszego badania wzajemnie korzystnych synergii. Mogą one obejmować globalną konsolidację zakupów, projekty digitalizacji, wykorzystanie zasięgu dystrybucji obu firm, a także rozwiązania w zakresie mobilności i inicjatywy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym.

– Ta umowa jest częścią globalnej inicjatywy rozwojowej, w pełni spójnej z naszymi autoryzowanymi warsztatami i działalnością sieci Eurorepar Car Service. Wykorzystanie społeczności i zasięgu NEXUS oraz oferty produktów 360° Stellantis wzmocni naszą pozycję i nasz wzrost zgodnie z celami planu strategicznego Dare Forward 2030. Cieszymy się, że możemy ogłosić ratyfikację tego partnerstwa z NEXUS, które przyniesie korzyści obu naszym firmom. powiedziała Sylvie LAYEC, starsza wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w Stellantis Parts and Services.

źródło: Stellantis

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!