Jeszcze szersza oferta lamp drogowych i roboczych OSRAM LEDriving

3 października 2023, 15:00

W ofercie firmy OSRAM niedawno pojawiło się aż kilkadziesiąt nowych lamp drogowych i roboczych OSRAM LEDriving, dzięki którym można uzupełnić oświetlenie pojazdu. Są to zarówno produkty przeznaczone do maszyn, które nie wyjeżdżają na drogi publiczne, jak i takie z homologacją ECE. Rozszerzenie stanowi zdecydowany krok ku zapewnieniu innowacyjnych rozwiązań, które są odpowiedzią na różnorodne potrzeby kierowców.

Do wyboru są różne rodzaje lamp – wielofunkcyjne, łączące oświetlenie drogowe ze światłami pozycyjnymi, lampy dalekiego lub bliskiego zasięgu oraz wersje slim, w wąskiej obudowie, co pozwala zamontować je niemal w każdym pojeździe. Wszystkie cechuje nowoczesny design i jeszcze lepsze parametry świetlne.

Światła drogowe OSRAM LEDriving

Światła drogowe z serii OSRAM LEDriving są przeznaczone do montażu na samochodach osobowych, SUV-ach, terenowych, użytkowych oraz wszelkich pojazdach poruszających się w normalnym ruchu. Dzięki homologacji drogowej ECE mogą być stosowane na drogach publicznych w krajach Unii Europejskiej jako oświetlenie uzupełniające. Ich główną funkcją jest wspomaganie świateł drogowych w czasie jazdy.

Obecna gama lamp drogowych OSRAM LEDriving składa się z czterech serii – FX, SX, MX i VX. Wszyskie są w pełni zgodne z wymogami norm ECE. Nowościami w serii FX są lightbary o różnych rozmiarach i parametrach, a ofertę uzupełnia zmodyfikowany zestaw montażowy i światła cofania. Lampy FX1250-CB SM GEN 2, FX1000-CB SM GEN 2, FX750-CB SM GEN 2, FX500-CB SM GEN 2 I FX500-SP SM GEN 2 są przystosowane do montażu pojedynczno, pozostałe lampy – FX250-CB GEN 2, FX250-SP GEN 2 i FX125-SP GEN 2 trzeba montować parami. Lampy serii FX, zależnie od modelu, generują strumień świetlny na poziomie 1300-11 000 lumenów, a ich zasięg wynosi od 270 do 835 m.
CB w oznaczeniu lampy oznacza combo beam, czyli doskonałe oświetlenie zarówno blisko samochodu, jak i bardzo daleko. Wszystkie można stosować w samochodach osobowych, ciężarowych, terenowych, quadach, maszynach rolniczych, pojazdach budowlanych i przyczepach kempingowych z instalacją 12 i 24 V.

W gamie są także lampy przeznaczone do oświetlania nawierzchni podczas cofania – FX120R-VD i FX120S-WD. Dzięki wydajnym diodom ich zasięg to nawet 36 metrów.

Równie ciekawa jest rodzina lamp drogowych serii VX (Value), zaprojektowanych z zachowaniem najlepszej jakości i przystępnej cenie. Nowościami w tej linii produktów są lightbary: VX180-SP SR, VX180-SP DR, VX750-CB SR SM, VX750-CB DR SM, VX1000-CB DR SM, VX1250-CB SR SM i VX1250-CB DR SM. Dołączyły one do takich produktów jak VX250-SP SR, VX250-CB DR, VX500-SP SR, VX500-CB DR, VX1000-CB SR SM i VX80-WD. Ich strumień świetlny wynosi od 1150 do 13 700 lumenów, a zasięg od 200 do 590 m.

Oczywiście montując lampy trzeba przestrzegać obowiązujących przepisów – ECE R7, ECE R112 i ECE R23. Zgodnie z nimi samochody osobowe mogą być wyposażone w co najwyżej cztery światła drogowe (ciężarówki – sześć), a miejsca ich montażu są precyzyjnie określone. W przypadku świateł cofania samochód o masie do 3,5 tony może mieć dwie takie lampy, a pojazd ciężarowy (powyżej 3,5 tony) – maksymalnie cztery.

Lampy robocze OSRAM LEDriving – do stosowania poza drogami publicznymi

Rodzina lamp roboczych jest przeznaczona do wszelkiego rodzaju pojazdów, maszyn i urządzeń, które nie poruszają się po drogach publicznych. Do wyboru są lampy z obudową kwadratową, okrągłą lub prostokątną, a zależnie od potrzeb można dopasować zasięg produktu czy kąt rozsyłu światła.

W rodzinie lamp roboczych serii Value (VX) pojawiły się niedawno nowe produkty: lightbar VX150, VX80 i VX100 (oba w wersji okrągłej i kwadratowej), a także kwadratowa lampa VX125. Zależnie od modelu mają one szeroką lub punktową wiązkę światła, ich zasięg to 43-114 m, a strumień świetlny wynosi od 550 do 3000 lm. W gamie lamp roboczych serii Value są także światła VX70-SP, VX70-WD i VX80-SP.

W ofercie świateł roboczych OSRAM LEDriving są także m.in. lampy PX. Do wyboru jest kilkanaście reflektorów roboczych o zróżnicowanych parametrach. Można je montować w pojazdach z instalacją 12 V i 24 V, do wyboru są cztery typy wiązki światła – Flood, Spot, Wide i Ultra-Wide, a także cztery wartości strumienia świetlnego – 1500, 2500, 3500 i 4500 lm.

Wysoka jakość wykonania i rzetelne dane techniczne

W przypadku lamp OSRAM podawana wartość w lumenach zawsze jest rzeczywistą, zmierzoną wartością strumienia świetlnego w czasie ciągłej, stabilnej pracy diody (tzw. gorące lumeny). Nie jest wyznaczana w momencie uruchamiania, kiedy chwilowo ma wyższą wartość, nie stanowi wyliczenia teoretycznego ani sumy wartości strumieni świetlnych poszczególnych diod. To najbardziej wiarygodny sposób podawania wartości strumienia świetlnego swoich lamp. Dzięki temu klient ma pewność, że światło uzyskane z opraw dokładnie odzwierciedli dane opisane na opakowaniu.

Tak jak i inne produkty OSRAM, oprawy LEDriving cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, potwierdzona kilkuletnią gwarancją. Lampy są pyło- i wodoszczelne, mają niezwykle wytrzymałe soczewki z poliwęglanu i zintegrowany sterownik, a konstrukcja gwarantuje efektywne odprowadzanie ciepła, dzięki czemu ich trwałość wynosi do 5000 h.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!