Sondaż – Krótkie podsumowanie badania kanałów dystrybucji

9 listopada 2004, 0:00

W miesiącu październiku przeprowadziliśmy badania dotyczące kanałów dystrybucyjnych części samochodowych w Polsce. Zleceniodawcami badania była większość znaczących importerów części samochodowych. W ciągu dwóch tygodni tylko osoby uczestniczące (udzielające odpowiedzi) w naszych badaniach otrzymają bezpłatnie podstawowe wyniki badań.
Pełny raport dotyczący kanałów dystrybucyjnych będzie dostępny na naszej stronie w 49 tygodniu roku. Raport ten pokazuje wiele interesujących danych wynikających z połączenia odpowiedzi na szereg różnych pytań.
Wskazuje słabsze i mocniejsze strony poszczególnych dystrybutorów. Aby na przyszłość zainteresować Państwa uczestnictwem w kolejnych badaniach postanowiliśmy poniżej opublikować dwie tabele z całego raportu.

Pytanie 1:
"Czym kierujesz się przy wyborze dystrybutora?"
W przypadku odpowiedzi wszystkich uczestników razem przy pojedynczym wskazaniu pierwszym najważniejszym kryterium okazała się dostępność części. Na drugim miejscu znalazła się korzystna polityka cenowa. Kryterium to można rozumieć jako prowadzenie takiej polityki, aby umożliwić klientowi osiąganie satysfakcjonującego zysku.
W przypadku wskazań trzech najważniejszych kryteriów w zasadzie równorzędnymi kryteriami okazują się być szybkość dostawy, szerokość oferty i dostępność części.
Polityka cenowa znalazła się na 4 miejscu.
Jak wstępne wyniki pokazują badania wykazały znaczne różnice w podejściu sklepów i warsztatów do tej tematyki.

 ]1[

Pytanie 2:
"Jak oceniasz współpracę z pracownikami dostawcy zajmującymi się poszczególnymi tematami?"
Tym razem uczestnicy badań oceniali w punktach w skali od 1 do 6 poszczególne działy w każdej firmie.
Zamieszczona tabela pokazuje, że najwyżej oceniana jest przez klientów praca działów zamówień. Oczywiście w każdej firmie wyniki są bardzo zróżnicowane i nie należy wyciągać zbyt szybko wniosków. Dopiero po zapoznaniu się ze szczegółowymi wynikami będzie można powiedzieć więcej.

 ]2[
Wszystkie te interesujące zależności za trzy tygodnie.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!