Nowe, używane czy regenerowane? Raport – Rynek części regenerowanych w Polsce

26 kwietnia 2012, 14:07

Nowe, używane czy regenerowane? To pytanie stawia sobie wielu właścicieli samochodów borykających się z naprawą pojazdu. Regeneracja pozwala w sposób fachowy przywrócić „do życia” używane części, a ostatnimi czasy znajduje coraz większe grono zwolenników. Części samochodowe po profesjonalnej regeneracji posiadają identyczne parametry techniczne co nowe części, a tym samym są lepsze niżeli części używane (pochodzące ze szrotów). Przechodzą one kontrolę techniczną, po której udzielana jest na nie gwarancja. Regenerowanie części pozwala zatem obniżyć koszty zakupu potrzebnej części, a ponadto pozytywnie wpływa na ochronę środowiska.

Okładka raportu MotoFocus: części regenerowaneFirma badawcza MotoFocus przeprowadziła badanie związane z rynkiem części regenerowanych w Polsce. Raport dostarcza wiedzy na temat oferowania przez warsztaty klientom części regenerowanych, rodzaju części regenerowanych znajdujących się w ofercie sprzedażowej warsztatów, miejsca dokonywania regeneracji (dystrybutor/producent/ specjalistyczna firma),  średniego czasu oczekiwania na części regenerowane, czy też  miesięcznej kwoty przeznaczanej na zakup części regenerowanych przez warsztaty. W badaniu poruszono również  zagadnienie gwarancji na części regenerowane oraz kwestię reklamacji.

Najbardziej popularne części regenerowane znajdujące się w ofercie warsztatów to alternatory, rozruszniki, przekładnie kierownicze oraz pompy wspomagania układu kierowniczego.

Jak wynika z naszych badań, ponad 80% warsztatów proponuje swoim klientom części regenerowane – podkreśla Marcin Nowak z firmy MotoFocus. Jest to bardzo pozytywne z wielu względów – po pierwsze montowanie części regenerowanej, na którą udzielana jest gwarancja, jest rozwiązaniem dużo lepszym, aniżeli szukanie i kupowanie części używanych. Po drugie pozytywnie wpływa to na ochronę środowiska, jak również pozwala właścicielowi samochodu obniżyć koszt naprawy, gdyż niektóre nowe podzespoły są zdecydowanie droższe od regenerowanych.

Mechanicy, którzy proponują części regenrowaneJak podkreśla Marcin Nowak, z deklaracji warsztatów jasno wynika, iż najczęstszym motywem oferowania kierowcom części regenerowanych są mniejsze koszty zakupu części niezbędnej do naprawy a także dbałość o środowisko. Aż 56% ankietowanych wskazuje, iż poleca części regenerowane swoim klientom, gdyż w ich opinii nie odbiegają one jakością od części fabrycznie nowych.

Warto zatem pamiętać, iż części regenerowane są bardzo dobrą alternatywą w przypadku, kiedy nowe części czy podzespoły są bardzo drogie i mogą spowodować, że klient ze względów finansowych nie zdecyduje się na naprawę swojego pojazdu.

Więcej informacji na temat raportu można znaleźć tutaj.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Raport: Rynek części regenerowanych
Raport: Rynek części regenerowanych

Nowe, używane czy regenerowane? To pytanie stawia sobie wielu właścicieli samochodów borykających się z naprawą pojazdu. Regeneracja pozwala w sposób fachowy przywrócić „do życia” używane części, a ostatnimi czasy znajduje coraz większe grono zwolenników. Zajmują się nią m.in. dystrybutorzy, producenci, jak również firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Części samochodowe po profesjonalnej regeneracji posiadają identyczne […]