Wskaźnik – dynamika sprzedaży – sierpień

15 września 2004, 0:00

W dniu wczorajszym nastąpiła aktualizacja wskaźników dynamiki sprzedaży.

Wskaźniki te określają procent wzrostu lub spadku sprzedaży w kolejnych miesiącach w stosunku do sprzedaży w roku poprzednim dla tego samego miesiąca. W przypadku warsztatów wskaźnik ten określa procent wzrostu lub spadku ilości wizyt klientów w kolejnych miesiącach w stosunku do ilości wizyt w roku poprzednim. Wskaźniki przygotowane zostały w oparciu o wyniki reprezentatywnej grupy firm. Jak się okazuje sierpień był dobrym miesiącem dla wielu importerów części samochodowych.
Średnio importerzy zanotowali wzrost na poziomie 14%.
Niestety ten wzrost odbywa się kosztem obrotu wielu sklepów.
W przypadku niektórych sklepów spadki obrotu sięgnęły nawet -30%. Średni wynik sklepów za sierpień to spadek -10%.
Mimo, że w ostatnim czasie do Polski sprowadzono blisko 300 tys. używanych samochodów to wskaźnik ilości wizyt w warsztatach wyniósł -2%.

Wskaźniki dostępne są dla wszystkich użytkowników serwisu MotoFocus lecz w przyszłości planujemy udostępniać tego typu dane wyłącznie firmom, które będą współtworzyły takie analizy. Dlatego też zachęcamy, aby i wasza firma uczestniczyła w tej ocenie sytuacji rynkowej. Własny wskaźnik można wysłać bezpośrednio z naszej strony, wystarczy obliczyć go według zamieszczonego wzoru i wprowadzić do odpowiedniego pola poniżej wykresów.
Wskaźnik = (Obrót sierpień 2004) / (Obrót sierpień 2003)
Wszystkie powyższe dane można zobaczyć na stronie https://motofocus.pl//index.php?mod=wskaznik

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!