RAPORT – Czym będziemy jeździć, czyli samochody wystawione do sprzedaży 2007

, 30 stycznia 2008, 0:00

W odpowiedzi na Państwa ogromne zainteresowanie Raportem Rynek samochodów wystawionych do sprzedaży 2006, proponujemy Państwu Raport zawierający najnowsze dane dotyczące parku samochodów używanych w Polsce. Raport ten skierowany jest głównie do dystrybutorów oraz producentów części zamiennych, ale może być także istotnym źródłem wiedzy dla branży ubezpieczeń, dealerów samochodów oraz osób zainteresowanych motoryzacją. Podobnie jak poprzednio, znajdą w nim Państwo informacje dotyczące najpopularniejszych marek, a także najpopularniejszych modeli wśród marek samochodów używanych, wystawionych do sprzedaży na początku 2008 roku. Przeanalizowanych zostało ponad 220 tysięcy ofert sprzedaży samochodów używanych z całej Polski. W porównaniu z rokiem ubiegłym spadł odsetek samochodów najstarszych, ale w dalszym ciągu ponad 40% to samochody starsze niż 10 lat, z czego najstarsze są Volkswageny (38,2% samochodów starszych niż 10 lat) oraz Ople (26,7% samochodów starszych niż 10 lat).
Ponad 60%, a więc przytłaczająca większość samochodów używanych wystawionych do sprzedaży to auta produkcji niemieckiej. Jest to jednak ponad 2% mniej niż w roku ubiegłym.

Wykres 1 Samochody używane – udział marek pochodzących z poszczególnych krajów. Podstawą analizy jest blisko 220 tysięcy ofert sprzedaży samochodów używanych z całej Polski
Szczegółowy spis treści raportu zamieszczamy poniżej:

Spis treści

1. Wstęp
2. Najpopularniejsze marki samochodów
3. Najpopularniejsze modele samochodów
4. Struktura wiekowa parku samochodowego
5. Struktura wiekowa parku samochodowego według marek
6. Podsumowanie

Więcej informacji dotyczących zawartości raportu udzieli Państwu:

Alfred Franke
alfred@motofocus.pl
Tel: +48 22 773 87 75