Sondaż – koszt roboczogodziny

, 23 marca 2005, 0:00

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy sondaż, w którym zadaliśmy następujące pytanie:
W jakim przedziale kalkulujesz koszt roboczogodziny (zł brutto)? (nie dotyczy napraw blacharskich)
Głosujący mieli możliwość wyboru jednego spośród pięciu przedziałów cenowych.
Poniżej w formie tabeli i wykresu prezentujemy otrzymane wyniki sondażu, który skierowany był do warsztatów motoryzacyjnych.
]1[
Najczęściej wybieraną odpowiedzią był przedział od 40 do 60 zł, który stanowi 35,8% wszystkich oddanych głosów. Na drugim miejscu znalazł się przedziały od 25 do 40 zł i stanowił 33% wszystkich głosów.
Z otrzymanych informacji został wyliczony średni koszt roboczogodziny za usługę naprawy samochodu, który wyniósł około 46zł.
Procent uczestniczących w sondażu warsztatów autoryzowanych jest stosunkowo niewielki, dlatego też można przyjąć, że podany koszt roboczogodziny dotyczy rynku wtórnego.
Wszystkim głosującym dziękujemy za uczestnictwo w sondażu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej sondzie tym razem pytanie brzmi:
Jakie najczęściej używasz katalogi?
Głosować prosimy tylko jeden raz, wchodząc na stronę www.motofocus.pl (patrz lewa stron pod banerem).
]2[

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 30 grudnia 2008, 0:00 0 0

Ciekawy sondaż, tyle ,że gdyby w kosztorysach przetargowych na prace budowlane ustalanych na podstawie Katalogów Nakładów Rzeczowych stosował takie stawki to obawiam się ,że nie znalazłby pracy.Tam stawką podsatawowa jest stawka brutto z wszelkimi narzutami ok 17-20 zł.

Odpowiedz