Firma AC SA, właściciel marki STAG, dołącza do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

6 września 2023, 15:46

Młody Instalator LPG to kategoria, która pojawi się w najbliższej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Strategicznym Partnerem przedsięwzięcia została białostocka firma AC SA, właściciel marki STAG. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach technicznych związanych z motoryzacją. Jego celem jest rozwój talentów, pasji i umiejętności młodych ludzi, zgodnie z realiami, aktualnymi trendami i potrzebami rynku motoryzacyjnego.

Dotychczas odbyło się trzynaście edycji Mistrzostw, których finał jest częścią największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

W kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników młodzi pasjonaci motoryzacji będą mogli poszerzać swoją wiedzę i walczyć o nagrody w nowej kategorii – Młody Instalator LPG. Uczestnicy Mistrzostw będą czerpać wiedzę od ekspertów białostockiej spółki AC SA, lidera branży autogaz i jednego z największych producentów instalacji gazowych pod marką STAG.

– Jako lider branży chcemy wspierać jej rozwój i wspólnie z naszymi partnerami mierzyć się z wyzwaniami związanymi z edukacją specjalistów z ugruntowaną wiedzą na temat montażu i serwisu instalacji autogaz. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć jako Partner do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i jesteśmy przekonani, że będzie to świetny sposób na przygotowanie młodzieży do pracy w naszej branży. Nasi eksperci z przyjemnością podzielą się wiedzą z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – mówi Anatol Timoszuk, prezes AC SA.

– Ogromnie cieszymy się, że pozyskaliśmy Partnera z tak ogromnym doświadczeniem nie tylko w zakresie produkcji instalacji LPG i komponentów, ale także we współpracy z warsztatami samochodowymi i mechanikami. To bardzo cenne dla naszych uczestników, uczniów szkół średnich, którzy nie zawsze mają możliwości, by zdobyć praktyczne umiejętności w tej dziedzinie w czasie szkolnej edukacji – mówi Adrian Dekowski, prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na profilu Mistrzostwa Mechaników na portalu Facebook.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!