Kalendarz Pirelli na 2022 rok

30 listopada 2021, 9:31

Kalendarz zatytułowany „On the Road” zawiera zdjęcia autorstwa Bryana Adamsa – jest on uhonorowaniem międzynarodowych gwiazd muzyki od lat 60-tych do współczesności. Jest to także powrót kalendarza po przerwie spowodowanej kryzysem Covid-19. Powrót szczególny, gdyż zbiega się z obchodami 150-lecia Pirelli, którego logo zostało odsłonięte w tym samym czasie, co kalendarz. Sama prezentacja jest również nowością – to digitalowe wydarzenie, które wszyscy będą mogli oglądać na stronie internetowej producenta opon.

Przez ponad dwadzieścia lat, oprócz bogatego zbioru sukcesów muzycznych, Bryan Adams zyskał również reputację fotografa, a poprzez zdjęcia do „On The Road” uchwycił życie artysty w trasie. To także temat piosenki o tym samym tytule – “On The Road” – którą kanadyjski muzyk skomponował do kalendarza, a która znajdzie się również na jego kolejnym albumie.

Na planie zdjęciowym do kalendarza muzycy przeżywają na nowo chwile z życia w trasie, od napięcia przed występem, przez przerwy między próbami i koncertami, po długie podróże z jednego miasta do drugiego i samotność hotelowych pokoi. Są to doświadczenia, które Bryan Adams dobrze zna. Po raz pierwszy w historii Kalendarza również fotograf znalazł się w obsadzie. W 48. edycji The Cal™ dołącza do niego dziesięciu światowej sławy artystów w różnym wieku, wywodzących się z różnych gatunków muzycznych oraz różnego pochodzenia: Cher, Grimes, Jennifer Hudson, Normani, Rita Ora, Bohan Phoenix, Iggy Pop, Saweetie, St. Vincent oraz Kali Uchis. Zdjęcia zostały zrobione latem w zaledwie trzy dni, w dwóch lokalizacjach w Los Angeles – w Palace Theatre i w hollywoodzkim hotelu Chateau Marmont – oraz w hotelu Scalinatella na Capri.

Wybrane zdjęcia z kalendarza prezentujemy poniżej:

Bryan Adams starał się uchwycić charakterystyczne cechy różnych artystów, a miesiące kalendarza rozwijają się na ponad 160 stronach oraz w ponad 70 portretach i scenach: od St. Vincent (która również pojawia się na okładce kalendarza) budzącej się w hotelu, przez wolny dzień Kali Uchis nad basenem, Saweetie wymeldowującą się przed kolejną podróżą, po Cher za kulisami. Widzimy też Normani odpoczywającą przed próbą dźwięku oraz Jennifer Hudson przybywającą do teatru, Iggy’ego Pop’a (jest on również na tylnej okładce) tuż przed występem, Grimes w studiu nagraniowym, Bohan Phoenix z powrotem w hotelu po występie oraz Rita Ora po swoim koncercie.

– Byłoby bardzo, bardzo trudno zawrzeć wszystko, co dzieje się w trasie w ciągu kilku dni. Więc to, co starałem się zrobić, to przedstawienie niektórych jej aspektów… na przykład muzycy nigdy tak naprawdę nie widzą frontu budynku, oni widzą jego tył, widzimy drzwi na scenę, widzimy obszar za kulisami, widzimy piwnicę budynku… przechodzisz od drzwi na scenę do drzwi samochodu, do drzwi hotelu, do drzwi pociągu, do drzwi autobusu, więc jest to mnóstwo drzwi, ale zawsze chodzi o podróżowanie… – wyjaśnia Bryan Adams.

– Znam i cenię Bryana od lat. Pomyśleliśmy, że jego pomysł na połączenie świata muzyki ze światem w drodze i podróży będzie idealny dla kalendarza, który właśnie powraca, gdy wszyscy szukamy stopniowego powrotu do normalności po pandemii. Kalendarz ten będzie wyznaczał miesiące roku 2022, który jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ jest to rok, w którym świętujemy 150 rocznicę powstania Pirelli – mówi Marco Tronchetti Provera, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Pirelli.

Firma Pirelli została założona w 1872 roku i od momentu powstania kalendarza w 1964 r. wydała jego 48 edycji, zrealizowanych przez 37 fotografów – w tym „On the Road” Bryana Adamsa. Wydarzenia zakulisowe, zdjęcia z sesji, nagranie prezentacji oraz historie i osobowości Kalendarza Pirelli 2022 można znaleźć na stronie www.pirellicalendar.com, gdzie można również poznać historię The Cal™ wraz z oryginalnymi nagraniami, wywiadami, zdjęciami i tekstami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!