Kalendarz ProfiAuto na rok 2022

17 listopada 2021, 13:04

Głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022 został tym razem kultowy Ford Mustang z rocznika ‘65. Wydawnictwo już wkrótce trafi do rąk partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w Polsce i za granicą. Będzie także przedmiotem specjalnej aukcji, z której całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Neony, niegdyś wszechobecne w polskich metropoliach, dziś znów wracają do łask w przestrzeni miejskiej i prywatnych kolekcjach. To właśnie ich wyjątkowa historia oraz charakter stały się inspiracją dla kalendarza ProfiAuto 2022 pod hasłem „Light up your life with ProfiAuto” (pol.: „Rozjaśnij swoje życie z ProfiAuto”). Zdjęcia odbywały się m.in. w Katowicach. W latach 60. ubiegłego wieku stolica województwa śląskiego nazywana była „miastem tysiąca neonów” czy „polskim Las Vegas”.

Głównym bohaterem nowej odsłony kalendarza ProfiAuto jest legendarny Ford Mustang z 1965 roku z widlastą „ósemką” pod maską. Auto znajduje się w prywatnej kolekcji i jest niemal idealnie zachowanym egzemplarzem. Klasyk składa się w zdecydowanej większości z oryginalnych części.

Podczas corocznej Konferencji Partnerów ProfiAuto organizatorzy planują aukcję charytatywną, na której licytowane będą neony stworzone specjalnie na użytek sesji do każdej z kart kalendarza. Całkowity dochód trafi do Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów z Katowic, które wspiera wykluczone społecznie dzieci i ich rodziny ze Śląska oraz Zagłębia.

– Jak wielu partnerów biznesowych ProfiAuto oraz fanów naszej marki, również i my jesteśmy wielkimi entuzjastami motoryzacji zza oceanu. To właśnie Mustang rozpalał wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie w latach 60-tych i później. W przestrzeni miejskiej amerykański sen manifestowały z kolei wszechobecne neony, które od kilku lat przeżywają swój renesans także w Polsce. Do tych właśnie motywów nawiązujemy w kalendarzu na 2022 rok i mocno wierzymy, że przypadną one do gustu nie tylko osobom z benzyną we krwi – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Autorem sesji jest znany fotograf Artur Nyk, a stylistką – Tatiana Szczęch. Kalendarz wydrukowany został w nakładzie blisko 9500 sztuk, z czego 7500 trafi na polski rynek – do członków sieci ProfiAuto i fanów marki. Partnerami edycji 2022 są Mann-Filter, Monroe, Philips oraz VARTA.

Nagrania z sesji zdjęciowej kalendarza można obejrzeć poniżej:

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 listopada 2021, 7:17 4 -1

Najlepszy kalendarz jaki w przyszłym roku widziałem

Odpowiedz

Anonim, 18 listopada 2021, 14:03 2 -1

więcej nawet. oni zdobyli już nagrody w połowie Europy za najlepszy kalendarz w 2022

Odpowiedz