Elektryczny kompresor klimatyzacji Valeo (EDC – Electrical Driven Compressor)

, 17 listopada 2021, 10:52

Valeo opracowało elektrycznie napędzany kompresor klimatyzacji, który znajduje zastosowanie w samochodach elektrycznych i hybrydowych. Obecnie produkty te dostarczane są na pierwszy montaż dla producentów samochodów, a od trzeciego kwartału 2021 roku dostępne również na rynku części zamiennych.

Dostępne będą trzy referencje, przeznaczone do kluczowych hybrydowych modeli koncernu PSA (Peugeot 208 2019>, Citroen C4 Picasso 2019>, Citroen Spacetourer/Jumpy 2020>, Peugeot 3008, 508 2019>).

Szacuje się, że dzisiaj już 11% produkowanych kompresorów to kompresory elektryczne. Wedle prognoz w 2028 roku już co trzeci produkowany kompresor będzie wykonany w tej technologii.

Kompresor EDC Valeo zapewnia wydajność i niezawodność zarówno w kwestii chłodzenia i ogrzewania kabiny jak również chłodzenia akumulatorów. Kompresory w tej technologii zapewniają moc grzewczą 4 kW w temperaturze otoczenia -10°C. Produkt został także tak zaprojektowany, aby ograniczyć hałas występujący przy wyższych prędkościach.

Elektryczny Kompresor Klimatyzacji Valeo [EDC – Electrical Driven Compressor] to:

  • Większa wydajność i trwałość w zakresie regulowania temperatury w kabinie i chłodzenia baterii
  • Moc grzewcza 4kW przy temperaturze otoczenia – 10°C
  • Cichsza praca kompresora

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!