Technologia LOW EMISSION WAECO

29 kwietnia 2021, 12:46

Przedstawiamy charakterystykę koncepcji LOW EMISSION marki WAECO.

Opatentowany zbiornik na zużyty olej o niskim poziomie emisji
Zapobiega utratom czynnika chłodniczego przy odsysaniu zużytego oleju; odessany wraz ze zużytym olejem czynnik chłodniczy jest doprowadzany do zbiornika i ważony.

 

 

Pompa próżniowa z blokiem sterującym
Zapewnia głębokie opróżnienie układu klimatyzacji. Pompuje czynnik chłodniczy w stanie gazowym do wewnętrznego zbiornika stacji serwisowej Low Emission, tak aby żadna jego cześć nie uciekła do atmosfery.

Dzięki zastosowaniu technologii WAECO ASC Low Emission podczas serwisowania klimatyzacji można odzyskać prawie 100% czynnika chłodniczego.

Jak to działa? Do utraty czynnika chłodniczego dochodzi zazwyczaj podczas wymuszonego odprowadzania czynnika z oleju chłodniczego za pomocą pompy próżniowej. Stacje do serwisowania klimatyzacji ASC w technologii Low Emission gromadzą wydostający się czynnik chłodniczy w hermetycznym, szczelnym zbiorniku na zużyty olej, odzyskują go i zwracają do zbiornika czynnika chłodniczego.

W rezultacie stopień utraty czynnika chłodniczego spada prawie do zera! Dokładne określenie ilości odzyskanego czynnika chłodniczego umożliwia również ocenę szczelności układu klimatyzacji (stanowi zatem narzędzie diagnostyczne).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!