MEYLE tworzy wirtualne stoisko targowe

15 września 2020, 13:14

To miało być największe wydarzenie roku w branży. Ze względu na epidemię koronawirusa targi Automechanika we Frankfurcie jednak się nie odbyły. Aby mimo to umożliwić kontakt i wymianę informacji z klientami i partnerami, hamburski producent MEYLE utworzył wirtualne stoisko targowe.

– Mimo koronawirusa i odwołania Automechaniki we Frankfurcie nie chcieliśmy rezygnować z osobistego kontaktu z klientami i partnerami. Ostatnie miesiące dowiodły, że współpraca i wymiana informacji świetnie funkcjonują na płaszczyźnie cyfrowej. Idąc za ciosem, utworzyliśmy MEYLExperience, wirtualne stoisko targowe, którym możemy przekonać klientów i partnerów o jakości naszych części i rozwiązań — mówi André Sobottka, członek zarządu MEYLE odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i komunikację.

Klienci i partnerzy mogą na zaproszenie osoby kontaktowej z MEYLE umówić się na indywidualny termin i poznać aktualności, dowiedzieć się o nowościach i istniejących rozwiązaniach ze świata MEYLE oraz osobiście porozmawiać z ekspertami MEYLE z zakresu sprzedaży, marketingu i zastosowań produktów. Wirtualne stoisko bazuje na platformie Microsoft Teams oraz opracowanym we własnym zakresie narzędziu do zarządzania zaproszeniami i gośćmi.

Inauguracja MEYLExperience odbyła się 8 września 2020 r. – dokładnie tego samego dnia, na który planowane było pierwotnie rozpoczęcie targów Automechanika Frankfurt 2020 – a zakończenie akcji jest przewidziane na koniec października 2020 r.

W ramach MEYLExperience hamburski producent prezentuje aktualne trendy i najciekawsze produkty ze świata MEYLE w interaktywny sposób. Główny temat prezentacji stanowią następujące kategorie produktów i nowości:

 • Linie produktów: MEYLE-ORIGINAL, MEYLE-HD, MEYLE-PD i MEYLE-KITS
  W trzech liniach produktów, MEYLE-ORIGINAL, MEYLE-PD i MEYLE-HD, MEYLE oferuje ponad 24 000 rozwiązań i części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. MEYLE oferuje też zestawy MEYLE, które ułatwiają montaż tych części w warsztacie.
 • Postęp techniczny zmienia paletę produktów producentów pojazdów i przyspiesza ich elektryfikację. W ramach strategii produktowej MEYLE przygląda się sytuacji i oferuje już dzisiaj ponad 2500 części do pojazdów z napędem elektrycznym. Pod koniec 2020 r. udostępniony zostanie pierwszy moduł e‑learningowy szkolenia dla mechaników samochodowych z zakresu wykonywania innych niż elektrotechniczne prac przy pojeździe z instalacją wysokiego napięcia.
 • Digitalizacja – oprócz różnych pomysłów na wsparcie niezależnego rynku części cyfrowymi szkoleniami i cyfrowymi akcjami aktywacji marki firma MEYLE przedstawiła także prototyp nowego DRIVER PORTAL. Na tej cyfrowej platformie klienci MEYLE znajdą w przyszłości informacje o współpracy z przedsiębiorstwem zebrane w jednym miejscu. Platforma będzie zawierała także sklep z materiałami reklamowymi oraz bazę danych z informacjami i plikami multimedialnymi.
 • Układ jezdny i kierowniczy – końcówka drążka kierowniczego poprzecznego MEYLE-HD. MEYLE rozbudowuje w 2020 r. swój asortyment produktów do układu jezdnego i kierowniczego, wprowadzając na rynek ponad 50 nowych końcówek drążka kierowniczego poprzecznego o jakości MEYLE-HD. Powiększona średnica główki kulowej MEYLE-HD sprawia, że zużywa się ona mniej, dzięki czemu końcówka drążka kierowniczego poprzecznego MEYLE-HD oznacza się wyraźnie większą trwałością.
 • Napęd – tarcza przegubu MEYLE-HD. Optymalizacja techniki owijania pozwoliła na zmniejszenie wewnętrznych tarć, a w konsekwencji ciepła wytwarzanego wewnątrz nowej tarczy przegubu MEYLE-HD. Dzięki temu wyróżnia się ona mniejszym zużyciem, a zatem dłuższą żywotnością niż części oryginalne.
 • Hamulce – tarcze hamulcowe MEYLE-PD. Chcąc oferować pasujące elementy hamulcowe do jak największej liczby różnych pojazdów, MEYLE wzmacnia w tym roku swój asortyment elementów hamulcowych PD i wprowadza na rynek 140 nowych tarcz hamulcowych MEYLE oraz 100 nowych klocków hamulcowych MEYLE – wiele z nich w wysokowydajnej jakości MEYLE-PD
 • Filtry – filtr kabinowy MEYLE-PD. Nowy filtr kabinowy MEYLE-PD zapewnia czyste powietrze we wnętrzu pojazdu: wzbogacone specjalnie zaimpregnowanym węglem aktywnym wysokogatunkowe media filtracyjne odznaczają się bardzo wysoką zdolnością adsorpcji tlenków azotu, a także zapewniają większą pojemność filtra i lepiej separują drobne pyły.
 • Silnik – pompy wody MEYLE-HD. W tym roku hamburski producent wzmacnia swój asortyment pomp wody MEYLE-HD pięcioma nowymi specyfikacjami. Są one wyposażone w parę pierścieni ślizgowych SiC/SiC odznaczających się wysoką odpornością na tarcie, co zapewnia ich długą żywotność.
 • Elektronika – MEYLE do końca roku powiększy asortyment elektroniki o dalsze 500 rozwiązań. W centrum uwagi znajdą się czujniki ABS i grupy produktów z kategorii sterowania silnikiem i oczyszczaniem spalin, takie jak czujniki wału korbowego i wałka rozrządu, czujniki temperatury płynu chłodzącego, czujniki ciśnienia w kolektorze dolotowym, czujniki temperatury i ciśnienia spalin oraz sondy lambda.
 • Truck – zestaw tulei metalowo-gumowych MEYLE-ORIGINAL do resorów. W 2018 r. hamburski producent otrzymał na targach Automechanika nagrodę Innovation Award za zestaw tulei metalowo-gumowych MEYLE z narzędziem do montażu. Obecnie MEYLE jako pierwszy dostawca oferuje to rozwiązanie także w zestawie z fabrycznie sprasowanymi tulejami metalowo-gumowymi i narzędziem do ich montażu i wymontowywania w resorach ciężarówek.

Dalsze informacje o produktach można znaleźć na stronie www.meyle.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!