Brembo z zyskiem, pomimo pandemii – wyniki po pierwszym półroczu

30 lipca 2020, 9:04

Prezes Brembo, Alberto Bombassei oświadczył: Zatwierdzone dzisiaj przez Zarząd wyniki za pierwsze półrocze 2020 r. potwierdzają, że Brembo wykazało się znaczną odpornością na aktualną sytuację, zachowując wysokie marże i utrzymując stabilność finansową.

Spółka uważa, że jest dobrze przygotowana na zmiany na rynku, dzięki zaangażowaniu w procesy innowacyjne, digitalizację i ochronę środowiska, pomimo ciągłej niepewności panującej w branży motoryzacyjnej, którą dodatkowo zwiększył światowy kryzys gospodarczy.

Przychody spółki w pierwszym półroczu 2020 r. spadły – wyniosły 951,1 mln euro (-28,2%).
Inwestycje netto w tym okresie osiągnęły 73,4 mln euro. Zadłużenie finansowe netto ma obecnie wysokość 597,5 mln euro (407,2 mln euro przed zastosowaniem MSSF 16), co stanowi wzrost o 147,1 mln euro w porównaniu z danymi z 31 marca 2020 r. Mimo to spółce udało się zakończyć pierwsze półrocze z zyskiem. Jest on znacznie niższy niż w 2019 r., jednak firma, biorąc pod uwagę okoliczności, jest zadowolona z wyniku. Mimo trudnego czasu, Brembo zdecydowało się niedawno zainwestować w udziały firmy oponiarskiej Pirelli (szczegóły tutaj).

Szczegółowe wyniki finansowe Brembo poniżej:

Wyniki finansowe Brembo w I półroczu 2020

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!