Hiszpańska fabryka Exide wykorzysta energię słoneczną

, 15 listopada 2019, 7:59

Exide Technologies ogłosił nową inwestycję – instalację słoneczną, która zasili fabrykę Exide w San Esteban de Gormaz w Hiszpanii. Instalacja sprawi, że Exide będzie czerpać znaczną część energii ze źródeł odnawialnych i zmniejszy emisję CO2. Projekt zostanie wdrożony w ramach 15-letniej umowy z międzynarodową grupą energetyczną EDP i będzie realizowany na podstawie podobnej umowy (dotyczącej energii słonecznej) – zawartej w tym roku między Exide i EDP w Portugalii.

Nowa inwestycja Exide obejmie instalację elektrowni fotowoltaicznej do użytku własnego
z wykorzystaniem około 4 tys. paneli słonecznych. EDP ​​España opracuje i wykona instalację „pod klucz” – dostarczy i zamontuje jej części oraz wyposażenie, zajmie się konserwacją i dokumentacją całego procesu. System zarządzania energią pozwoli na monitorowanie wytwarzanej energii i sposobów jej wykorzystywania w tzw. czasie rzeczywistym.

EDP ​​będzie prowadzić elektrownię przez 15 lat, po czym stanie się ona własnością Exide. Instalacja fotowoltaiczna, o mocy 1,3 MWp, pozwoli fabryce Exide pokryć roczne zapotrzebowanie w zakresie zasilania w formie energii słonecznej. Liderowi w branży akumulatorów umożliwi to zmniejszenie emisji CO2 i sprawi, że fabryka będzie jeszcze bardziej przyjazna środowisku. Inwestycja jest także – w szerszym wymiarze – oznaką rosnącego zainteresowania energią słoneczną jako rzeczywistym i zrównoważonym rozwiązaniem dla firm.

Nowa umowa została podpisana w hiszpańskiej siedzibie Exide w Azuqueca de Henares (prowincja Guadalajara) przez Stefana Stübinga, prezesa EMEA w Exide, oraz Javiera Sázena de Jubera, dyrektora generalnego ds. handlowych EDP España. Wzmacnia ona relacje między dwiema firmami, które współpracowały już wcześniej w ramach budowy podobnej elektrowni w Portugalii – będącej największym projektem EDP w sektorze energii słonecznej w tym kraju.

– Możliwość wytwarzania energii na użytek własny jest jednym z największych wyzwań, przed którym stoi sektor energetyczny. Energia słoneczna już teraz jest rozwiązaniem dostępnym dla biznesu i pozostanie nim w przyszłości, ponieważ oferuje wiele korzyści: zwiększa konkurencyjność firmy, zmniejsza jej rachunki za energię elektryczną i optymalizuje efektywność energetyczną, a jednocześnie wzmacnia zaangażowanie klienta biznesowego w zrównoważony rozwój – powiedział Sáenz de Jubera z EDP España.

– Cieszymy się, że dołączymy do EDP w przedsięwzięciu z zakresu energii odnawialnej – dodał Stefan Stübing z Exide. – Energochłonne gałęzie przemysłu będą musiały coraz częściej polegać na zrównoważonych źródłach energii, takich jak energia słoneczna, a nasza nowa instalacja fotowoltaiczna pokazuje skalę tego, co jest możliwe. Bowiem nie tylko zmniejszy emisję dwutlenku węgla, podkreślając zaangażowanie Exide w zrównoważony rozwój, ale także poprawi naszą wydajność i efektywność – dodaje Stübing.

 

Exide Technologies jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zmagazynowanej energii elektrycznej na rynki transportowe i przemysłowe. 130 lat innowacji technologicznych Exide, w połączeniu
z działalnością w ponad 80 krajach, umożliwia firmie dostarczanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb energetycznych pojazdów na całym świecie. Exide wytwarza, i poddaje recyklingowi, szeroką gamę produktów w postaci akumulatorów i innych systemów magazynowania energii, także specjalistycznych, wykorzystywanych w branży: samochodów osobowych i użytkowych, zastosowań morskich, wojskowych, górniczych, kolejowych, pojazdów użyteczności publicznej, jak również w zakresie bezpieczeństwa, telekomunikacji i zasilania awaryjnego (UPS). Exide obsługuje rynki Transportation, Industrial Power i Motive Power.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 grudnia 2019, 13:00 0 0

miałem 2 centry futura – zamarzały przy pierwszych mrozach- OCZYWIŚCIE reklamacji nie uznano, BROŃ PANIE BOŻE przed tym chłamem.. =2* 340 poszło do piachu- niestety później doczytałem że CENTRA to EXIDE !!!! – oczyweiście Chińczykii – już nie ma wiele wspólnego z polską, poza „nazwą”.. A chińczyki nie mają mrozów więc pchają do nas złom . To woła o pomstę do nieba!!!.
Kuiłem nówkę YUASA – TO samo !!! Włożyłem stary ukraiński – stał pół roku nie ładowany i odpalił bez nikaki.. ciekawe czy YUASA również stwierdzi że — NIC SIĘ NIE STAŁO.. ? albo że MOJA wina!!! Przecież..
Teraz się nauczyłem. Kaskę wzięli a ja z duszą na ramieniu wychodzę – odpali czy nie odpali? OTO JEST PYTANIE / kupka złomów w garażu roścnie.. Chyba trzeba ruski kupić bo oni tam mają mrozy. Jak to jest że wszystkim się Centry sypią a oni nagrody dostają.. Pewno to jak ze wszystkim – w zaparte do końca trzeba iść.. potem zmienić nazwę i dalej to samo..

Odpowiedz

olejowy, 4 grudnia 2019, 13:01 0 0

Exide jako marka światowa istnieje 130lat . Od 20 są właścicielami Poznańskiej Centry . W sumie gdyby nie ich kapitał Centra dalej by wyglądała jak za PRL-u . W sumie dalej na placu w tamtym stylu ale cały czas modernizują zakład . Czyli Futura znowu zalicza wpadkę z przed kilku lat kiedy akku padały jak muchy.

Odpowiedz