Corvette Stingray 2020 z hamulcami Brembo

3 października 2019, 12:02

Nowy Stingray 2020, z umieszczonym centralnie silnikiem o mocy 495 KM, będzie w całości wyposażony przez Brembo. Łącznie z elektrycznym hamulcem postojowym EPB.

Mamy tu do czynienia z najprawdziwszym supersamochodem z silnikiem V8, zamontowanym w pozycji centralnej, który osiąga 495 KM i zapewnia błyskawiczne przyśpieszenie: deklarowane dane wskazują na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż trzy sekundy. Tak, jak wymagają tego współczesne samochody supersportowe, Stingray jest także wyposażony w 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z manetkami na kierownicy.

Sportowego ducha i żywiołowość utrzymuje pod kontrolą Brembo, dzięki zamontowanemu na wszystkich 4 kołach układowi hamulcowemu, składającemu się z tarcz, zacisków i klocków hamulcowych. Esencja technologii, która umożliwia znaczną redukcję masy i oferuje możliwość personalizacji koloru zacisków hamulcowych w wersjach Edge Red, Black, Yellow i Bright Red.

Z przodu 4-tłoczkowy zacisk z aluminium z klockami hamulcowymi „zero miedzi” NAO (względy ekologiczne na rynku amerykańskim) o powierzchni 77 cm2 dociska żeliwną tarczę o wymiarach 321×30 mm. Z tyłu znajduje się żeliwna tarcza o wymiarach 339×26 mm, czterotłoczkowy aluminiowy zacisk typu monoblok i klocki „zero miedzi” o powierzchni 57 cm2.

Ponadto klienci, którzy zdecydują się na Stingray z pakietem performance Z51 otrzymają regulowane zawieszenie, sportowy wydech oraz ponadwymiarowe zaciski i klocki hamulcowe.

Ósma generacja Corvette jest również wyposażona w elektroniczny hamulec postojowy Brembo, po raz pierwszy w historii General Motors. EPB zmniejsza złożoność tego podzespołu (eliminując pedał hamulca, dźwignię i linki) i umożliwia uruchomienie hamulca postojowego poprzez proste naciśnięcie przycisku. EPB zamontowany w Corvette oferuje zmniejszenie masy o 3 kg w stosunku do poprzedniego systemu.

– Samochód, który przyśpiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż trzy sekundy, równie szybko wybrał nasz zestaw hamulcowy – powiedział Dan Sandberg, prezes i CEO Brembo North America – Corvette Stingray zatrzyma się dzięki pełnemu pakietowi hamulcowemu Brembo i zaparkuje dzięki naszemu EPB.

Nowy system hamulcowy Corvette Stingray 2020 został zaprezentowany na Concours d’Elegance of America w Plymouth, 28 lipca.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!