MANN+HUMMEL ogłasza plan restrukturyzacji. Chce zwiększać rentowność.

5 lutego 2019, 9:40

MANN+HUMMEL przedstawił wstępne wyniki finansowe za rok 2018. Właściciel marki MANN-FILTER nie jest całkowicie zadowolony z rezultatów i planuje cięcie kosztów oraz restrukturyzację.

Jak wynika z analiz firma wygenerowała obroty na poziomie niemal 4 miliardów euro, osiągając w ten sposób założone przez siebie targety. Oficjalne wyniki zostaną przedstawione w maju 2019 r. podczas prezentacji w Ludwigsburgu, jednak już teraz wiadomo, że MANN+HUMMEL osiągnął wzrost obrotów o 1,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ten niewielki wynik spowodowany był niekorzystną sytuacją na rynku walutowym.

MANN+HUMMEL zamierza wzmocnić swoją konkurencyjność i efektywność. Ponadto planuje także zaoszczędzić około 60 milionów euro w ramach programu restrukturyzacji kosztów.

– W tym roku będziemy kontynuować prace nad zmianą wizerunku firmy. Oprócz branży motoryzacyjnej i przemysłowej, w nowo utworzonym dziale Life Sciences & Environment będziemy pracować nad innowacjami – powiedział Werner Lieberherr, Prezes i Dyrektor Generalny MANN+HUMMEL – Jesteśmy również przekonani, że planowana restrukturyzacja kosztów jest konieczna, aby w przyszłości prowadzić firmę w sposób zrównoważony i skuteczny.

MANN+HUMMEL planuje w pełni rozpocząć działania restrukturyzacyjne w 2019 r. i osiągnąć ich pełny efekt w 2020 r.

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Arek, 5 lutego 2019, 12:45 8 0

Wezmą się za Filtrona w pierwszej kolejności....

Odpowiedz

Grumman, 5 lutego 2019, 15:43 5 0

Można odnieść wrażenie że MANN cienko przejdzie a tak naprawdę to najdroższe filtry na rynku:) ta firma ma największe marże a chce jeszcze większe.

Odpowiedz

SrT - YelonkY, 6 lutego 2019, 9:42 1 -6

Masz jakieś twarde dane dotyczące marży MANN'a? Z doświadczenia - najdroższy ale najlepiej wykonany - f.pow yaris I 1.4D4D

Odpowiedz

Big B, 7 lutego 2019, 0:48 0 0

Nie wiem czy wykonanie jest najlepsze ale na pewno są najlepiej spasowane , może dlatego ze robią do dużej ilości marek na pierwszy montaż oraz do aso . Do puki nie przejęli filtron'a w mojej opinii cena była adekwatna do jakości . Po przejęciu filtron'a podnieśli znacząco ceny :(

Odpowiedz

biker, 6 lutego 2019, 12:17 6 0

jeśli przerzucasz palety a zarabiasz grosze po to żeby dostać mega premie to nie dziwne. Zeszmacony produkt tak jak filtry na F sprzegła na L czy świece na N. Ale bonusik sie liczy misiu

Odpowiedz

Lucas, 6 lutego 2019, 12:29 4 0

Dokładnie, jedyna szansa aby zarobić na tych produktach to tańsze zakupy alternatywne czyli nie bezpośrednio od producentów tych części. Wtedy można mówić o zarobku

Odpowiedz