Valeo Matrix Beam – nowość z targów Automechanika

17 września 2018, 14:12

Na targach Automechanika 2018 firma Valeo zaprezentowała technologię Valeo Matrix Beam. Reflektory najnowszej generacji umożliwiają jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka.

Takie rozwiązanie zapewnia maksymalną widoczność w każdych warunkach. Lampy LED generują odpowiednie wiązki światła, które pozwalają zidentyfikować wszystkie ewentualne przeszkody, ale bez ryzyka oślepiania innych uczestników ruchu drogowego i bez konieczności wykonywania jakichś czynności przez kierowcę.

Valeo wystawiał na targach również moduły Valeo BiLED™, będące efektem decyzji marki o zastąpieniu lamp ksenonowych oświetleniem LED. Ta technologia łączy w jednym, kompaktowym rozwiązaniu funkcje świateł mijania i drogowych. Przejście od świateł drogowych do świateł mijania odbywa się w sposób ciągły, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań. Poza tym komfort prowadzenia zostaje zwiększony dzięki możliwości oświetlenia kierunkowego. Moduły Valeo BiLED stanowią seryjne wyposażenie w przypadku 8 marek w Ameryce Północnej, Chinach i Europie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!