Celkar zmienia się w VanKing!

29 sierpnia 2018, 23:18

Istniejąca od ponad 25 lat rodzinna firma Celkar od września zmienia swoją identyfikację wizualną. Celkar to dystrybutor i producent części do samochodów dostawczych, który sprzedaje swoje produkty w ponad 30 krajach Europy i świata.

Oprócz sprzedaży oryginałów, Celkar oferuje pełny asortyment części marek specjalistycznych FAST i HANSWERK.

Dlaczego zmiana nazwy?

– Nasza obecność na wielu zagranicznych rynkach spowodowała, że potrzebowaliśmy bardziej uniwersalnej nazwy, która w prosty sposób będzie określała profil naszej działalności. Nazwa Celkar powstała ponad dwie dekady temu, kiedy nikt nie myślał o tym, że będziemy obecni na rynku globalnym. VanKing w swojej prostocie przekazuje to czym się zajmujemy, a nazwa w połączeniu z prostą i mocną identyfikacją wizualną dopełniają siły przekazu. – odpowiada Tomasz Gernand, szef działu marketingu.

Zmiana nazwy spółki wiąże się również z rebrandingiem sieci sprzedaży w Polsce, obecnie spółka posiada 16 oddziałów na terenie kraju i wciąż szuka miejsc pod nowe. To jednak nie wszystko, w tym miesiącu spółka otwarła swój pierwszy zagraniczny oddział na Łotwie, a do końca roku planuje otwarcie kolejnych na Litwie.

– Nasze plany nie zatrzymują się tylko na tych dwóch krajach, obecnie rozmawiamy z wieloma partnerami w Europie Środkowej. Myślimy o akwizycjach, ale szukamy również kooperantów współpracujących na zasadzie franczyzy i posiadający już swoich klientów oraz doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Nasza firma notuje znaczne wzrosty z roku na rok, 2017 zakończyliśmy z wynikiem prawie 18 milionów EUR, a 2018 planujemy zamknąć wynikiem 24,5 miliona EUR! – tłumaczy Jakub Sierzchała, wiceprezes ds. rozwoju.

Jesienią VanKing przeprowadzi także swoją pierwszą kampanię reklamową, która obejmie swoim zasięgiem miasta, w których spółka posiada oddziały handlowe. Kampania komunikowana będzie poprzez radio, outdoor oraz internet. Celem kampanii będzie przedstawienie profilu działalności firmy oraz zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców.

Z punktu widzenia prawnego, zmiana nazwy spółki na VanKing Celkar Group Sp. z o.o. nie niesie za sobą innych zmian formalnych, dotychczasowe dane identyfikacyjne spółki pozostają bez zmian.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.vanking.pl

Artykuł sponsorowany VanKing Celkar

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Pro!, 30 sierpnia 2018, 8:42 22 -9

To ja z VanKinga zamawiam kurczaka w 5 smakach i sajgonki na wynos :)
No nie powiem - nazwa fest. Nic nie poradze, że kojarzy się z wietnamskim barem szybkiej obsługi.

Odpowiedz

Burger King, 13 września 2018, 12:39 3 -1

BurgerKing może się czepiać ;)

Odpowiedz