Nowe retrofity LED marki Neolux

5 czerwca 2018, 12:01

Firma OSRAM wprowadziła na rynek retrofity LED marki Neolux. Nowy produkt zastępuje używane przede wszystkim w lampach przeciwmgłowych żarówki H8/H11/H16. Chłodne światło o temperaturze barwowej 6000 K sprawia, że retrofity pasują do reflektorów głównych opartych na LED lub źródłach wyładowczych.

Retrofity żarówek H8/H11/H16 dołączyły do portfolio produktów LED marki Neolux przeznaczonych do samochodów. Są w nim m.in. zamienniki żarówek pomocniczych C5W, W5W, T4W, P21W, R5W czy R10W. Wszystkie mają charakteryzować się długą trwałością i nie wywoływać efektu olśnienia dzięki jednorodnej dystrybucji światła.

Nowe retrofity do świateł przeciwmgłowych nie wymagają stosowania żadnych uchwytów montażowych czy innych akcesoriów. Znacznie niższa moc (12 W) niż w przypadku tradycyjnych, halogenowych żarówek to mniejsze obciążenie instalacji elektrycznej samochodu i niższe zużycie paliwa.

Retrofitów LED, ze względu na brak stosownych przepisów homologacyjnych, nie można stosować do oświetlenia zewnętrznego w pojazdach poruszających się po drogach publicznych na terenie Unii Europejskiej. Zakaz ten nie dotyczy jazdy w terenie pojazdami off-road.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bojarski Auto, 6 czerwca 2018, 9:08 5 0

Bardzo dużo Motofocus pisze o szarej strefie i działaniu warsztatów. Z wieloma rzeczami się nie zgadzam, wydaje mi się że reprezentujecie poglądy kogoś, kto nie do końca ma pojęcie jak warsztaty funkcjonują - ale mniejsza o to. A z drugiej strony reklamujecie produkt, który nie może być używany na drogach. Przecież wiadomo, że nikt tego nie kupuje do off roadu. Pokazując coś takiego, sami nakłaniacie po części kierowców do łamania prawa. Powinniście piętnować takie działania.

Odpowiedz