PZL Sędziszów przejmie czeską firmę Böhm Plast-Technik

22 stycznia 2018, 13:03

PZL Sędziszów S.A. planuje zakupić 69% udziałów w czeskiej firmie Böhm Plast-Technik.

Grafika: flickr.com, Mikel Martinez de Osaba

Planowana przez PZL Sędziszów akwizycja czeskiej firmy Böhm Plast-Technik może być sygnałem o gotowości firmy do nadchodzących zmian rynkowych, zwłaszcza w kontekście elektromobilności.

– Nabywając firmę Böhm Plast-Technik, która specjalizuje się m.in. we wtryskiwaniu części technicznych dla branży motoryzacyjnej, nasz zakład uzyska dostęp do najnowszych technologii wtrysku tworzyw – tłumaczy Adam Sikorski, Prezes Zarządu PZL Sędziszów S.A. – Jest to niezwykle ważne w kontekście rozwoju elektromobilności, która wymusza zmniejszenie masy pojazdu i większe wykorzystanie tworzyw. Ponadto, dzięki tej akwizycji otrzymamy możliwość wejścia na rynek Tier 1, czyli dostawców podzespołów montowanych bezpośrednio. – dodaje.

– Jest to kontynuacja strategii budowania wokół PZL Sędziszów silnej grupy kapitałowej, która już niebawem będzie odgrywać znaczącą rolę w sektorze Automotive nie tylko w Polsce, ale również na rynku międzynarodowym – dodaje Adam Sikorski.

Obecnie transakcja jest weryfikowana przez organy urzędowe w Czechach. Jej zakończenie nastąpi po uzyskaniu zgód czeskiego urzędu antymonopolowego.

Böhm Plast-Technik (BPT) od 1991 dostarcza produkty i usługi dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma wykonuje precyzyjne wtryskiwanie części technicznych dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, radiowej i innych gałęzi przemysłu.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 23 stycznia 2018, 1:26 1 0

będzie odgrywać rolę w galaktyce

Odpowiedz