Opona Continental nagrodzona za design

27 lipca 2017, 14:00

Nowa, letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.

– Jesteśmy zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione w dwóch międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego. Nagrody przyznane oponie PremiumContact 6 potwierdzają utrzymanie najwyższych standardów, w tak ważnym dla Continental procesie doskonalenia ogumienia. W obu przypadkach opona została wysoko oceniona przez niezależnych ekspertów
z całego świata. Cieszy nas, że jury doceniło w szczególności te elementy ogumienia, które przynoszą faktyczne korzyści kierowcom – powiedział Ulrich Behr, projektant opon Continental, zaangażowany w opracowanie modelu PremiumContact 6.

Projektanci Continental, podczas pracy nad nowymi oponami, dużą uwagę poświęcają bieżnikowi. Przede wszystkim musi on spełniać stale rosnące oczekiwania kierowców dotyczące jakości opon, prowadzenia auta, bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz oszczędności paliwa. Ważną rolę pełni również estetyka, czyli wzory bieżnika, które są zoptymalizowane pod kątem właściwości jezdnych.

Podobnie jest z bokiem opony, który stanowi nośnik informacji na temat budowy, wymiaru czy parametrów użytkowania opony i jednocześnie jest spersonalizowanym podpisem producenta. Nowa opona Continental, mimo iż trafiła na rynek przed kilkoma miesiącami, zwyciężyła m.in. w prestiżowym teście opon przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Uzyskała najlepsze wyniki w hamowaniu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Model został także uznany za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!