Zawieszenia pneumatyczne AirRex w Inter Cars

, 7 czerwca 2017, 15:08

Marka zawieszeń pneumatycznych AirRex do tej pory była prawdopodobnie znana głównie odwiedzającym Tokyo Auto Salon i SEMA Show w Las Vegas, a także miłośnikom tuningu. Marka stała się znakiem rozpoznawalnym ekstremalnych projektów tuningowych Liberty Walks. Od dziś dostępne są w sieci sprzedażowej Inter Cars. 

 

Tym, co odróżnia zawieszenia pneumatyczne AirRex od typowej, ogólnodostępnej chińszczyzny do samodzielnego i dowolnego skompletowania, jest jakość podzespołów, które – dobrane pod konkretny samochód – tworzą kompletne zestawy gotowe do montażu i kalibracji w ciągu kilku godzin roboczych. Cały moduł sterujący umieszczony w niedużym boksie o wymiarach 27x31x79 cm gotowy jest do podłączenia na zasadzie kilku szybkozłączy – dwóch przyłączy elektrycznych i czterech powietrza.

Ten cyfrowy system sterujący jest w pełni fabrycznie zmontowany, co oznacza, że wszystkie główne elementy sterowania – zawory, sprężarka, zbiornik powietrza czy zawór wylotowy – umieszczone są w obudowie z drewna kompozytowego i frontowej przyciemnianej szyby akrylowej. Takie rozwiązanie oszczędza co najmniej 10 godzin montażu. Ponadto system regulowania jest bezprzewodowy i w pełni cyfrowy, a użytkownik w dowolnym momencie może indywidualnie sterować wysokością zawieszenia pojazdu – obniżać je i liftować. Indywidualne sterowanie ciśnieniem powietrza w każdym z miechów precyzyjnie można monitorować na niedużej wielkości pilocie.

Kompletny zestaw

W zależności od pojazdu, do którego dedykowany jest zestaw Airrex, kolumny amortyzatorów wyposażone są w dwuwarstwowe miechy, bądź to podwójne poduszki, bądź typu walcowego („rękaw”). Każde górne mocowanie jest wykonywane metodą skrawania z aluminium 6061, a następnie dodatkowo anodowane. Na zestaw AirRex składają się regulowane w 12-stopniowej skali twardości amortyzatory gwintowane. Miechy są zestrojone z amortyzatorami oraz dopasowane do przestrzeni, jaką oferuje konkretny pojazd. Tak skomponowane kolumny gwarantują zaawansowany system tłumienia i regulacji wysokości zawieszenia na obu osiach.

Umieszczane na amortyzatorach większości zestawów regulowane cambery gwarantują łatwiejszy montaż i prowadzenie koła poprzez przesunięcie górnego punktu mocowania kolumny. Wartym zauważenia jest też fakt, że zestaw zawiera czujniki poziomu wysokości Height Level Sensors oraz to, że cały system zawieszenia pneumatycznego AirRex może być sterowany poprzez aplikację na iOS.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!