Filtry kabinowe od Sogefi

, 18 kwietnia 2017, 15:37

Pod markami Purflux, FRAM oraz CoopersFiaam, firma Sogefi oferuje filtry przeciwpyłkowe oraz filtry z węglem aktywnym.

Filtry przeciwpyłkowe wychwytują zanieczyszczenia większe niż 40 mikrometrów, w tym kurz, małe cząstki roślinne, pyłki, bakterie, pył z hamulców, pleśnie, tlenki siarki oraz gazy spalinowe. Filtry z węglem aktywnym z kolei zatrzymują wszystkie wymienione wyżej zanieczyszczenia oraz zapachy dzięki trójwarstwowej strukturze. Warstwa aktywna znajdę się pomiędzy dwiema warstwami włókniny.

Filtry z węglem aktywnym redukują w kabinie stężenie szkodliwych gazów mogących powodować bóle głowy oraz kaszel. W większości przypadków filtry w nowoczesnych samochodach są łatwo dostępne i możliwe do wymiany bez użycia specjalistycznych narzędzi. Im dłużej filtr jest użytkowany tym większa jest akumulacja bakterii wewnątrz pojazdu. Zużyty filtr to także trudniejszy dopływ świeżego powietrza do kabiny.

W środowisku miejskim, żywotność filtra kabinowego jest jeszcze niższa szczególnie, gdy pojazd porusza się w korkach z niskimi prędkościami oraz gdy spaliny mogą powodować powstawanie niebezpiecznego efektu tunelowego w przedziale pasażerskim. Z wyżej wymienionych powodów, konieczna jest wymiana filtra kabinowego podczas corocznego przeglądu samochodu, razem z innym filtrami które wymagają wymiany.

Filtry kabinowe znajdują się również na wyposażeniu pojazdów bez systemu klimatyzacji. Firma Sogefi wprowadziła na rynek filtr przeciwpyłkowy do samochodów Citroen C1 II VTi, Peugeot 108 VTi (1.0 i 1.2) oraz Toyota Aygo VTi (1.0 i 1.2).

Produkt jest dostępny pod nazwami: Purflux AH495, FRAM CF11953, CoopersFiaam PC8453.

Filtry przeciwpyłkowe do Renault ESPACE V (1.6 dCi i 1.6 TCe) dostępne pod numerami: Purflux AH516, FRAM CF12147, CoopersFiaam PC8476.

Dostępny jest również filtr z węglem aktywnym do Renault Twingo III ( 0.9 TCe 90, 1.0 SCe 70 ), Smart Forfour (0.9, 0.9 Brabus i 1.0) i Fortwo (0.9 Brabus, Cabrio 0.9, Coupe 1.0) Coupe, cabrio, Fortwo III i Forfour III – dostępne jako : Purflux AHC516, FRAM ® CFA12147, CoopersFiaam PCK8476.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

QstRa, 15 września 2018, 21:44 0 0

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie w Polsce można kupić filtry Coopersfiaam ? Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz